Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

НАЈДОБРИ Продавачи

Мебел за бренд, обезбедување на квалитет

КАТЕГОРИИ НА ПРОИЗВОДИ

Кауч, троседот, алишта, пресечен тросед, душек и рамка за кревет со модерна, Европа, Стил на Честерфилд

ЗА НАС

Г. 35 години доверливо искуство со ODM и OEM

Баотиската мебел копродукции, ООД Forgot Password?.

Баотан Мебел копродукции, ООД. е основана во 1985 и се наоѓа во Шунде, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг. Ние покриваме површина од 50,000 квадратни метри и регистриран капитал околу 2 милиони американски долари.

ОСНОВНИ ПРОИЗВОДИ

Производителот на баотиски кревети за софа е специјализиран за производство на софа, Кауч, електричен оклопник, душек и рамка за кревет. Ние соработуваме со хотелски проект, трговија на големо, и трговците на мало.

 • Тапациран headboard рамка од кревет за кралици

  Соочувајќи се со толку голем број и видливи парчиња мебел, треба да се земат предвид многу размислувања. Секако, за рамки за кревети, видовите се колку креветите од големината до материјалот. Оттука, ако се чувствувате колебливо или тешко ви е да одлучите кој како да биде првиот избор, како за учење на овој тапациран кревет за кревети на кралици?

 • Темно сиво јадење стол

  Потпирач за грб во форма со пена со висока густина што ве прави да се чувствувате меко и исто така, поддржувате. Темно сивата кадифена ткаенина би била лесна за чистење. Дизајнираниот дизајн на потпирачите за рака треба да одговара на различни маси за јадење. Цврста основа за столче од дрво што го прави работниот век подолг и интегриран дизајн.

 • Виолетова ткаенина софа

  Англиски стил кауч со ткаенина во форма L, дневна соба кралски пресечен тросед. Грозје виолетова, романтичен и елегантен, совршен натпревар со уживање од дегустација на трева вино од грозје. Прилагодливите потпирачи за глава произведуваат на вашата побарувачка, отстранете ги или држете ги секогаш кога ви треба. Рамката од не'рѓосувачки челик и џебната пролет во перничето за седиштата овозможуваат чувство на сигурност и пријатно седење.

 • Тросед Честерфилд со кочии

  Тросед Честерфилд со кочии е наш полесен и помек од другите, што добива редовна класична троседот Честерфилд. Ние го прифаќаме старомодниот дизајн, но му дадовме помодерно чувство. Врз основа на типот на Чеферфилд, ние се обидуваме да ја смениме неговата традиционална тешка форма.

 • Елегантна виолетова модерна колиба за дневна колиба

  Модерна колиба за дневна колиба со елегантна виолетова боја - мрзливо мистериозно, но благодатно шармантно. Цврстите дрвени нозе во голема мера претставуваат моќна поддршка. Удобното чувство се наоѓа во седење на таков тросед со употреба на џебна пружина & сунѓер со висока густина.

 • Хибриден душек за пролет и меморија

  Со подобрувањето на душекот, се појавува нов ново хибриден душек, што е тренд како опција за оние кои се надеваат дека ќе поседуваат и мемориска пена и душеци од внатрешноста. Во суштина, хибридниот душек е јадро на внатрешноста натоварено со пена со висока густина. Хибридот е добар избор за луѓе кои сакаат да уживаат во мешавина на поддршка од пролет, но инсистираат на квалитетот на мемориската пена.

 • Мебел за спални кревет за чување црна кожа

  Црниот кревет за складирање на кожа е добро да се избере за мала спална соба затоа што секогаш ќе го зголеми визуелно и ќе додаде сензуална леснотија. Овој црн комбинира гламур со стил и силна јорганна главата, како и целина што крие кутии за складирање.

 • Мебел за дневна соба во американски стил Луксузен дизајн со ткаенини катче софа, Кастер на ткаенини од Честерфилд

  Честерфилд дизајн на црна ткаенина кауч катче, Модерна, Чисти, и мода. Едно големо парче џебна перница за седишта е толку удобно и меко. Подвижен дизајн е лесен за чистење и уредно. Златните метални копчиња и нозете од не'рѓосувачки челик го прават дизајнот на софата поелегантен.

 • Мебел за домаќинства модерен 3 седење ткаенина софа кревет

  3 седење ткаенина софа кревет, со креветска рамка за механизам за бренди во Белгија. Силна тркалезна метална рамка за цевки, со џебен душек: 143*195*12цм. Софа за кревет со еден чекор е попогодна и лесна за ракување.

 • Мебел за хотелски џеб пролетен душек софа кревет

  Мебел за хотел модерен стил општа употреба реверзибилен перниче за седиштата софа. Софа кревет со употреба на врвот 500 Американски бренд. Механизмот на серијали за цевки со плоштад нуди посилна поддршка за да се задоволат потребите на различни хотели и семејства. Стандардна големина на пролетен душек за џеб: 90/130*185*12цм.

 • Современа аголна софа

  Современата аголна гарнитура е сè попопуларна поради нивната прилагодлива големина и пријатните агли што ги прикачуваат. Ако барате нешто што го прави вистинскиот баланс помеѓу кочија и аголна гарнитура, разгледајте го нашиот мебел од Баоти. Оваа пространа троседот има доволно простор за целото семејство без да биде премногу надмоќна. Тапацирот од сива ткаенина додава дополнителен шмек на дизајнот. Постојат многу други на располагање како кадифе, ако не ви се допаѓа ткаенина, затоа имајте продавница околу себе ...

 • Софа со морнарско сино катче

  Кога станува збор за софи, ќе се генерира бесконечен избор во вашиот ум врз основа на нивната големина, стил, материјал, занаетчиство, и други. Постојат повеќе стилови отколку што можете да замислите да се соочите со толку многу видови. Сепак, Трите основни работи што одлучуваат за стил на софа. Овие вклучуваат раце, назад, и нозете на троседот, без оглед дали станува збор за темносина аголна гарнитура. Настрана од задниот дел, рацете, здолниште, седиште, итн, се дадени повеќе описи за да се разгледа за морнарско сината кадифена троседот .....

НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА