Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Navy Blue Crushed Velvet Corner Sofa for Living Room
Navy Blue Crushed Velvet Corner Sofa for Living Room
Navy Blue Crushed Velvet Corner Sofa for Living Room
Navy Blue Crushed Velvet Corner Sofa for Living Room
Navy Blue Crushed Velvet Corner Sofa for Living Room

Морнарица сина кршен кадифена катче софа за дневна соба

Убавиот дизајн го одликува изгледот и изработената од кршен кадифена ткаенина. Опаднатото перниче и затегнатиот грб совршено ја балансираат широката коси-рака, што резултира во сеопфатна удобност за секое семејство. Што повеќе, карактеристиките на аркиличните нозе за покачен изглед на троседот.

Детал за производот

Повратни информации сега

Морнарица сина кршен кадифена катче софа за дневна соба

Убавиот дизајн го одликува изгледот и изработената од кршен кадифена ткаенина. Опаднатото перниче и затегнатиот грб совршено ја балансираат широката коси-рака, што резултира во сеопфатна удобност за секое семејство. Што повеќе, карактеристиките на аркиличните нозе за покачен изглед на троседот.

 

Тип: Дневна соба софа мебел; Хотелски пакет; Хотелско лоби
Материјал: Кожа; Ткаенина; Arcylicl legs; Дрвена внатрешна структура; High density foam
Изглед: Модерна; Американски стил
Место на потекло: Гуангдонг,Кина
Име на производ: Blue Velvet Sectional Couch, Crushed Velvet Corner Sofa, Navy Velvet Sofa, Teal Velvet Sofa, Light Blue Velvet Sofa
Број на модел: #1124
Покривен материјал: Ткаенина
Функција: Round Corner Sofa
Димензија(цм): 789/413L*104W*78/86H; Прилагодена големина
Големина на пакување(цм): 794L*109W*83H
Тежина: 185КИЛОГРАМ
MOQ: 5комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; СГС;

 

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~:Надворешен слој со неткаен.

П.: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П.: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Ние сме лоцирани во ShunDe, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П.:Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме еден на еден после следење на продажбата. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ние ќе го сфатиме решението и ќе ви дадеме повратна информација.

П.:Кој е вашиот MOQ?
А:Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П.: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат огноотпорноста како што се CA117, BS5852, BS7177, BS7176, и E0 / E1.

П.:Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Лекари и столици.

П.: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќекратна боја за избор во различни материјали како што е Топ жито кожа, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П.:Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да трае околу 30 ~ 35 дена.

П.:Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П.:Дали имате залихи на производи?
А: Не, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П.: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Ние можеме да испратиме ткаенина или кожа примерок директно до вас. На производот ODM треба да се наплатува надомест за примерок, после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П.: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софи е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за внатрешна структура.

Ознаки:

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА