Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Април 2020

 • видови софа

  Идеи за мали станови заштеда на простор

  Мал стан има тенденција да биде нов трендовски и модерен esp стил за овие кратки изнајмувања. И покрај малиот простор, тесен ходник, и мини соби, сè уште има неколку пристапи за да изгледа посветло, поголеми, и поубаво. Заради пространо ограничување, ние мора добро да го вклопиме мебелот со дизајнот на ентериерот, барем одразувајќи добра визија од нашите очи. Тоа бара многу за нашата способност за избор на мебел со растојание и одличен синтетички вкус. Ако сте биле толку уморни од тесниот и натрупан стан, не сте сами, но бидете поштедни. Еве неколку добри идеи кои ќе ви помогнат да го искористите секој слободен сантиметар од просторот.   Стил на мал апартман Модерен стил од средината на векот Модерниот стил од средината на векот се одликува со мешани материјали, зрели линии и тркалезни агли насекаде. Генерално, мебелот треба да биде овие опции составени од дрво, метал, и пластичен материјал. Нијанси се главни во светли и живописни, а моделите се доволно привлечни за очи. Зошто е толку совршено да работи за мали станови? Постојат две главни причини. 1. За модерен стил од средниот век, дизајнерите имаат тенденција да посветат поголемо внимание на самите мебел, наместо дополнителни акценти и тоа сигурно ќе биде пофлексибилно за да го уредите според распоредот на станот. Може да добиете пространа и светла мала куќа, но без компромис за внатрешната декорација. 2. Има еден или два рефлектори за да ги привлечат очите на луѓето, и тоа може да биде зелена кадифена ткаенина софа или мобилен дрвен конфигурациски кабинет. Внимателно поминете низ извонредниот мебел, сигурно ќе го занемарите малиот простор. Тука е софата од зелена кадифена ткаенина оди добро со мал простор. Тоа е конфигурација на модуларни секции, давајќи ви прв поглед како. Купувајте сега → Традиционален минималистички стил Традиционалниот минималистички стил се разликуваше од традиционалниот стил, повеќе ја истакнува асиметричната форма, мазни линии и хоризонтална површина. Стилот е главно фокусиран на целокупната црна боја, бела, и некои други чисти нијанси. Зошто добро одговара за мали станови. 1. Традиционалниот минимализам обично ни дава…
  Прочитај повеќе
 • Aена седи на троседот што се надувува

  Софа на надувување

  Кој кауч често го купуваме за дневната соба? Одговорот апсолутно е ткаенина, кожа, или кои било други, што е претходен избор за повеќето семејства. Но, дали сте ги слушнале тие софи на надувување? Да, Звучи малку чудно и непознато за повеќето луѓе. Софата на надувување се состои од ПВЦ, и притиснете го протокот на гасот во телото. Се ослободува од обемноста на традиционалниот мебел, поставени и во затворени простории и на отворено. Откако ќе се издува, троседот е толку мал што е лесен за носење и конзервирање, што е и тренди и удобно. Во денешно време, троседот на надувување е поприсутен од кога било порано поради повеќекратните бои, кристален материјал, и уникатни форми. Претпоставувам дека можеби сеуште сте збунети за софата, па ајде да одиме со останатите содржини.   Како да изберете тросед на надувување? 1. Durable and easy to maintain Durability includes two aspects. Едниот е долг животен век за софата, а друго е дали изгледот, бојата и сјајот може да траат што е можно поскоро.   2. Flexibility and space-saving Flexibility means the furniture is able to apply on different occasions via changing its configuration, како што се пресек и троседот за спиење. Ова не само што го намалува количеството на мебел, туку и заштедува многу простор што остава за други декори. Покрај тоа, одлучете се за овие преклопени или пресечни софи, што го продолжува вертикалниот простор за подобра манипулација и го спасува окупираното подрачје. 3. Comfort and convenience If you are the one eagerly loved comfort then you have to pay attention to the three elements, правилна скала, разумна структура и одлични материјали. Овие троседи на надувување можат да се грижат само за карактеристиките на човечкото тело и можат да дадат удобно чувство. Сите седишта, бироа, кревети, трпезариски маси, столчињата и мебелот за складирање треба да бидат сигурни дека ги исполнуваат вообичаените обичаи на луѓето, што им помага на луѓето да заштедат енергија, ослободи лоши емоции, елиминирање на заморот, и подобрување на здравјето. Плус, визуелните фактори како што се обликот и бојата треба да се земат предвид за да се задоволи психолошката удобност. 4. Color If the wall and floor are both white, се препорачува да се избере посветла боја. Сепак, in terms…
  Прочитај повеќе
 • тип софа од ткаенина

  Видови софа

  Има толку многу различни видови софа што е тешко да се избере дали ќе се преселите во нов дом или ќе го замените стариот. Но, верувам дека тоа е една од највозбудливите работи што треба да се изберат во илјадници парчиња. Затоа, решив да ја напишам оваа статија. Едно нешто што сакам е да шетам низ продавниците за мебел и да ги проучувам нивните каталози за софи. Тогаш многу блогови напишаа многу водичи за избор на софи. Навистина мислам дека не е потврден подобар начин од вас да седите на идниот тросед и да се уверите дали е удобно како и вашата фантазија. За еден ден, ако сте подготвени да смените нов тросед, но се соочувате со толку многу видови на софи и непрекинатиот вовед во продажба, тогаш погледнете го овој напис. Ајде да ги наведеме видовите на софи, ткаенина троседот, кожен тросед, пресечни софи, тросед за лежалка, сон за спиење, Кауч, троседот во стилот на Честерфилд, тросед со кочија, футон, или тоа преслатко loveубовно седиште. Сигурно сте се чувствувале исцрпено откако ќе влезете во продавниците за мебел. За да ви помогне брзо да започнете со лов на софа, собравме список на софи за да добиете идеален и совршен тросед за вашиот дом.       Видови тросед Ткаенина софа Во сегашното семејство, ткаенина троседот најчесто се користи од кожа или дрвена поради неговата пониска цена, издржлив & удобни карактеристики. Ако се одлучите за ткаенина, треба да размислите како е вашиот животен стил и членот на семејството. Ако сте зафатени со помалку време за одржување на троседот, тогаш препорачуваме синтетички микро влакна како полиестер, најлон, кои се отпорни на дамки и ги држат излеаните површини отколку да протекуваат во овие агли на софата. Ако сакате и двајцата да седите многу тивко и да создадете лесна работа, живееше атмосфера за вашата куќа, тогаш памукот и ленот се најдобриот избор. Морам да кажам дека тие се и пријатели на деца, и само замислете колку е слатко децата што носат светла насмевка да седат на прекрасната софа. Друга причина за софи за ткаенина се различните бои и…
  Прочитај повеќе
 • Кожена ткаенина троседот

  Луѓето честопати размислуваат на овие прашања кога купуваат нова софа за вашата куќа, кој стил е попривлечен, кој материјал трае долго, кожа или ткаенина троседот кој е подобар? Всушност, има многу фактори да се разгледа дали буџетот, удобност, стил, итн, на крајот на краиштата, тоа е еден од најважните делови во вашиот живот. Во однос на софата од кожа и ткаенина, тоа ќе биде одредено од тоа како живеете и што живеете во живо. Оттука, ги наведуваме подолу точките на кои треба да се повикаме за да купиме идеален тросед за вашата куќа.   Што треба да се земе предвид при купување на софа од кожа и ткаенина Удобност Кога станува збор за удобноста, тоа е посубјективно врз основа на личното чувство. Затоа, она што го правите само е да се запрашате, кој се чувствува подобро на вашето тело? Заедничкото чувство е дека ткаенината е поудобна од кожната затоа што е помека, повешт, и помалку реагирани на температурата на собните услови. Но, тоа зависи и од материјалот на ткаенината и од системот за поддршка. Генерално, ткаенини софи се повеќе дише од кожа. Дури и ако седите долго време, задникот ви е помалку врел, влажно и загушливо, што ги прави луѓето да се чувствуваат поудобно и да ја намалат раздразливоста. Сепак, треба да се води грижа за една работа, дека некои поевтини ткаенини ќе станат лабави и ќе создадат гранки на перници. Што се однесува до кожниот тросед, тоа е често под влијание на временските услови. Во зима, кожниот софа може да биде навистина премногу ладен за да се допре или да се најде на страницата, но сè додека земете ќебе ќе се загрева близу до температурата на човечкото тело. Во лето, дури и ако немате инсталирано клима уред, кожниот тросед е поладен од ткаенината што предизвикува потење и лепење на кожата. Секако, препорачуваме да инсталирате состојба што ја контролира климата, што носи многу поголема удобност во топлото време. Буџет Во дебатата за трошоците за кожа vs.. ткаенини софи, ако двете се во ист стил, изработени со иста квалитетна рамка, кожата е поскапа воопшто. Пребарував и кожа и ткаенина софа на Wayfair, претходниот…
  Прочитај повеќе
 • Предности на модерниот мултифункционален кревет

  Креветот како важна улога на домашниот мебел е неопходен во нашиот секојдневен живот. Удобен и мек кревет го одредува квалитетот на вашиот сон. Ако креветот е тешко да спие и да се релаксира, ќе ве натера да се чувствувате уморно следниот ден, што во голема мера влијае на нечиј работен статус. Постојат широк спектар на типови за избор на креветот врз основа на материјалот, како што се ткаенина, метал, и кревет од вештачка кожа. The faux leather modern multifunctional bed is an emerging one developed with the continuous improvement of people's living standards and higher requirements for sleep quality. Прекрасни бои, кружни форми, благородна и елегантна го прават тоа длабоко да го привлекува вниманието на луѓето. Оттука, this article will bring you into the modern multifunctional bed world. Why people would like to opt for such a bed? let's explore a large number of advantages.   Лесно се чисти Заглавјето и рамката од кожениот кревет се целосно изработени од вештачка кожа, which means it makes no efforts to clean and maintain. Once it’s dirty or doesn't use for a long time, only wipe with a wet towel to clean dots and dry to clear the dust that not only saves much time for you to take care of other things but also doesn't worry the surface is damaged.   Факултативни бои Споредете со кориум, it seems faux leather multifunctional bed has more choice to color option. If you are just a simple buyer, I strongly recommend the below colors, бела, црвено, виолетова, и кафеава. Но, едно е да се грижи, боите треба да се усогласат со декорот на вашата соба, белата боја означува модерно; Црвено стилски; Виолетова благородна; Браун топло, итн. Доколку дистрибутер или продавач, можете целосно да ги земете предлозите од производителот и предноста на локалниот пазар за да ги прилагодите дури и функциите на боите.   Единствен стил Во однос на стилот, мултифункционалниот кревет ја растури традиционалната рамка на правоаголен кревет, кој и да доминираше на светот. Обезбедуваме две кружни монистра со дијаметар од два метри и правоаголни кревети со редовна големина.   Прилагодлива перница Перницата на главата на главата ...
  Прочитај повеќе
 • Воведување и предности на електричен тросед

  Вовед Електричниот стол со песок има различни копчиња. Копчињата горе и долу на копчето можат да го контролираат горниот и долниот дел од задниот дел на софата. Со прилагодување на електричниот тросед, позицијата на лицето на перницата исто така ќе се промени, како што е повратното. На моменти, луѓето ќе ги поместат колковите наназад, и обратно. Ако сте желни да поседувате таков, контактирајте не- производител на софа кревет. На "магија" на електричниот стол за софа е тоа кога седите, грбот е горе, и нема потреба да додавате столче за нозе напред, а стапалата може да паѓаат природно или да се ставаат во подножјето. Ако ви треба потпирач за нозе, можете да го користите контролното копче за природно да се издигнете. Иако структурата е посложена од традиционалните столици, перформансите се посигурни и оценката е висока. Предности на електричен тросед: 1. Електричниот тросед има ефект на намалување на притисокот. Столот за софа е мек, а притисокот врз човечкото тело е мал, така ќе биде поудобно да седите на столот за софа; 2. Електричниот тросед има функција за масажа. Кога некое лице седи на современиот аголен тросед и прави мала активност, тоа ќе предизвика мали вибрации на пружините и меките материјали. Човечкото тело е подложено на еластична сила на периодични промени, кои можат да ја играат улогата на масажа. 3. Електричниот тросед е флексибилен. Перницата на софата е изработена од меки материјали како што се лен, кафеава, сунѓер, итн. Под него има неколку извори, кои се и меки и еластични.     ← Претходна статија Предности на модерниот мултифункционален кревет…
  Прочитај повеќе
 • За посебното место на хотелски мебел

  Во моментов, повеќето хотелски мебел се изменуваат по мебел. In China, Распоредот и поставувањето на мебелот се многу специфични. Обично е корисно за корисничкото искуство, истовремено земајќи го предвид влијанието на Фенг Шуи. Follow me to introduce to you all the places that need to pay attention to furniture placement.   Три места за кои треба да се грижите Прво, поставување на креветот Во мебелот на хотелот, положбата на креветот е особено важна. Дури и креветот е протагонист во хотелската соба. Откако ја отвори вратата од собата и го спушти куферот, the first object of attention is the bed that may firstly draw the concerns of many travelers. Постојат многу мерки на претпазливост за поставување на креветот во хотелскиот мебел. Најпрво, положбата на креветот треба да се избегнува што е можно повеќе наспроти вратата. According to Chinese Feng Shui, мебел и жива ограда од врата немаат среќа. Во исто време, употребата на огледала е неопходна во хотелскиот мебел. Во однос на природата на петте елементи на Фенг Шуи, огледалото е кревко, за време на поставувањето, не се соочувајте со креветот, особено кога светлината од огледалото се рефлектира на креветот среде ноќ, не е погодно за одмор.   Второ, поставувањето на софата Во процесот на одмор, троседот зазема важна улога, а троседот е стандард за квалитет на хотелски одмор. The navy blue corner sofa hair placement is also very particular, особено положбата на софата. It is recommended that the hotel should rely on the back when placing the sofa so that it will have a sense of security during use. Обидете се да избегнете поставување на софата под директно светло, во спротивно, it will cause people to feel dizzy and not conducive to rest. Во исто време, троседот не треба да се поставува на портата колку што е можно. Flowе има поголем проток на воздух надвор од портата Фенгшуи, which will have a bad influence on people's fortune.…
  Прочитај повеќе
 • Кои проблеми треба да ги забележат при одржување на хотелски мебел

  При чистење на хотелски мебел, треба да се користат професионални средства за чистење на хотели. Мебелот во хотелот ќе има различни оценки поради различниот рејтинг на хотелските starвезди. Сепак, некои барања се уште се исти при чистење. Let's take a look at the misunderstandings that should be avoided when using hotel cleaners to clean the contemporary corner sofa. 1. Не користете груба крпа или стара облека за да го избришете мебелот. Најдобро е да го избришете мебелот со крпи, памучна ткаенина, cotton fabric or flannel cloth, and other absorbent fabrics. Груба крпа, крпа со навој, или стара облека со конци, копчиња, итн. што може да предизвика гребнатини на површината на мебелот треба да се избегнуваат што е можно повеќе. 2. Не бришете ја правот на површината на мебелот со сува крпа. Прашината е составена од влакна, sand, and silica. Many people are used to cleaning and wiping the surface of the furniture with a dry cloth. Овие фини честички лесно можат да ја оштетат површината на бојата на мебелот при триење на бришење напред и назад. Иако овие гребнатини се минимални, па дури и невидлив за голо око, преку ноќ, површината на мебелот ќе биде слаба и груба, и светлината веќе нема да биде светла. 3. Не користете вода со сапуница, detergent, or water to clean the furniture. If the water soaks into the wood, исто така, ќе предизвика мувла или делумно деформирање на дрвото, скратување на работниот век. При чистење, можете да користите чиста вода за правилно бришење, но не оставајте влажна крпа на површината на мебелот долго време за да спречите влегување на влага во дрвото.   For further info pls contact us. We are not only a sofa bed manufacturer but a hotel furniture designer
  Прочитај повеќе
 • Чистење на софа од ткаенина

  Ткаенина софа е софа направена со крпа како главен материјал по одредена обработка. Според материјалот, таа е поделена на чиста ткаенина и тросена комбинирана софа. Ткаенини софи се популарни меѓу луѓето за нивната мода, економија, и употреба. Тие се едни од најчесто користените мебел во хотелскиот мебел. Тоа е исто така прв избор за мебел за дома. Со цел да се одржи ткаенината троседот чиста и трајна светла, мора да го чистиме и одржуваме често. 1. Правосмукалка еднаш неделно, и прашина остатокот од троседот, потпирач за грб и пукнатини. Ако немате правосмукалка, може да го избришете и со крпа 2. Може да се избере специјален детергент кој содржи средство за заштита од измазнување за чистење на софата еднаш годишно, но потоа детергентот мора темелно да се измие, во спротивно, веројатно ќе биде обоено со нечистотија. 3. If the juice is accidentally stuck on the contemporary corner sofa, можете да го измешате со малку сода бикарбона и вода, и потоа избришете го со крпа за да ги отстраните дамките. 4. Ткаенинскиот тросед со обвивка генерално може да се исчисти. Меѓу нив, еластичната обвивка не е отпорна на перење во машината за перење дома, а поголемата памучна или постелнина покривка може да се однесе во продавницата за перење алишта. As a sofa bed manufacturer, има многу стилови за избор. Дојдете да контактирате со нас за совршен мебел за софа!
  Прочитај повеќе
 • Кои се мерки на претпазливост за прилагодување на душекот?

  Третина од времето поминато на креветот, the custom spring and memory foam mattress is crucial. It can improve one's quality of sleep, and have health care function to the human body, on the contrary, if purchase a not suitable for their own mattress can let a person more sleep more tired, мускулите на телото не можат да добијат ефективна релаксација, но не може да го подигне духот за работата на новиот ден, исто така може да предизвика притисок на телото, и долго време, може да дозволи 'рбетниот мозок да е оштетен, потоа на обичај душек кога треба да обрнеме внимание на тие аспекти. Are you eager to sleep on the mattress randomly rolled up and down? Do you want to own a mattress large enough to share with a few of your friends? Then you ought to customize the mattress as your size. In order to assist these unfamiliar with mattress customization, we share some precautions.   1. The strength of manufacturers As a hotel, the production of hotel furniture must choose a regular manufacturer to rest assured, and pay attention to distinguish the quality of sofa bed manufacturer, such as quality certification system, the environmental certification system is complete, whether qualified. Have their own brand, as well as the completion of large hotel cases. The strength of the factory is a strong support point for the follow-up after-sales service.   2. Materials of mattress customization If you want to customize a mattress that fits you, the first thing you need to know is what different experiences each material can give you. Brown, сунѓер, латекс, памучен меморија, хидрофилен памук, гел, мини пролет, 3Д материјали, итн. Кога ги знаете тие материјали, you will definitely have something you like. The comfort of each material is different, хотелска specialвезда специјален душек според различна квалитетна потрага по избор на душек од различен материјал 3. The permeability through scientific calculation a third of the time most people life will be spent in bed this also shows the importance of mattress, everyone in the sleep because the body's secretion…
  Прочитај повеќе
 • Одржување душек

  Постојат пет правила за одржување на душекот. Се надевам дека ќе ви помогне да потрошите помалку време за да влезете во добра ноќ, а не да ве мачи прашина, микроб, итн Правило 1: Проветрувајте го вашиот душек секој ден Секоја вечер, секој од нас губи околу половина литар вода додека спиеме, што создава привлечна средина за грини за прашина и може да доведе до формирање дамки. Отворете прозорец пред да удрите во сеното, што исто така ќе помогне во регулирање на влажноста во вашата спална соба што грините ги сметаат за толку привлечни.   ПРАВИЛО 2: Измијте постелнина неделно - барем! Обесхрабрувајте грини од прашина да престојуваат во вашиот душек со менување на чаршафи и капаци на капаци барем еднаш неделно и миење на минимална температура од 60 ° C. Користете заштитник за душеци што се перат во машина за да спречите потење или други телесни течности да дојдат во контакт со вашиот душек. Измијте го еднаш на секои два месеци на највисока температура препорачана на етикетата за нега.   ПРАВИЛО 3: Правосмукајте го вашиот душек редовно Непријатен, како и да е, секоја година губиме скоро половина кг мртви клетки на кожата, а дел од ова ќе заврши во нашите душеци. Повторно, ова може да дејствува како магнет за грини за прашина. Чувајте ги прашината и мртвите клетки на кожата настрана со правосмукалка на вашиот душек еднаш месечно на амбиент за слаба вшмукување, користејќи го додатокот за тапацир на вашата правосмукалка. Цевководи по рабовите на вашиот душек може да поттикне насобирање прашина и мртви клетки на кожата, како што може копче, затоа, посветете им посебно внимание на овие области.   ПРАВИЛО 4: Проверете дали треба да го завртите душекот80 ° Проверете дали треба да го завртите душекот80 ° и да се превртувате неделно три месеци откако ќе го купите, потоа еднаш на секои три или четири месеци. Да ви помогне да запомните кога да го превртите или ротирате душекот, напишете потсетник на вашиот календар или поставете известување на вашиот телефон.   ПРАВИЛО 5: Дејствувајте брзо на истури и дамки Како и кај повеќето дамки, колку подолго оставате дамки од душеци, толку потешко ќе се сменат. Застанете го душекот пред вас…
  Прочитај повеќе
 • Mattress Care

  Mattress care has always been an issue whether for regular users, distributors, or vendors. Based on the long year's production experience, there are some tips to share with you. These ought to make your mattress last longer.   Suggestions for OEM customers 1. Storage humidity The storage environment should be in reasonably dry condition to avoid the mold of the suggested humidity of the warehouse is between 50%-55%. Ако влажноста е над 65%, микробите брзо ќе се размножуваат; 2. Storage temperature Warm temperature is good for microbes to multiply. Високите температури ќе предизвикаат стареење на материјалот. Ако магацинот е кул, подобро е да ги чувате душеците. Предложената температура е подолу 26 degrees 3. The Light of the exposed environment In order to avoid the fabric color changes or material aging on the mattress, you should not expose the products in direct lamplight or direct Sunlight for long Suggestions for Exhibition products or showroom renewal: your exhibited mattress is suggested to renew every two 4. The mattress storing position When you store the mattresses in the warehouse, ве молиме чувајте го рамно на цврста површина, во спротивно, конструкцијата на душекот ќе се оштети со неправилно складирање на гаранција Време на рамно компресирање: Со цел да се одржи најдобрата функција на душеците и да се избегне проблемот со враќањето, предложено е целосно да го ослободите компресираното пакување од секој, веднаш штом ќе ги добиете, проверете дали ја ослободивте компресијата во рамките на гарантното време на рамно компресирање:   Тип душек Гаранција Душек за пена со рамна компресија ТРИ(3) месеци Без обвивка од пена Со обвивка од пена СТП пена + пролетни калеми ШЕСТ(6) ТРИ месеци (3) месеци Мемориска пена / Гел-мемори пена / Латекс + пролетни калеми ТРИ (3) ТРИ месеци(3) months 5. Warranty Rolling-compression time In order to maintain the best function of the mattresses and avoid the rebound problem, предложено е целосно да го ослободите компресираното пакување од секој, веднаш штом ќе ги добиете, проверете дали ја ослободите компресијата во рамките на гаранцијата Времетраење-компресија:   Тип душек Гаранција Време на тркалање-компресија Пенест душек ТРИ(3)...
  Прочитај повеќе
 • Pocket Spring Mattress Pros and Cons

  Меѓу повеќето душеци, поцврсти душеци имаат повеќе од 3500 извори. Нормално, повеќе извори ќе се најдат во поцврсти ортопедски душеци, како што беше. Pocket spring mattress innovation has become exceptionally well known since it prompted the creation of pocket spring mattresses. Откриено е дека овие душеци, даде извонредна утеха со помош на индивидуални извори. Бидејќи ја следи природната форма на нашето тело, завршува како идеална ортопедска помош. For sound sleep, многу е значајно да изберете душек што може да одговара на состојбата на вашето тело. Pocket spring mattresses are increasing acceptable acknowledgment these days because of the solace level one can understanding subsequent to utilizing them. They offer a lot of pros when contrasted with conventional mattresses, inavoidable cons, either. Look at a portion of the pros and cons of pocket spring covers.   Позитивни 1. Springs Moving Independently Pocket spring covers contain hundreds and thousands of springs that are encased in individual delicate texture pockets underneath the layers of luxurious fillings. Овој вид душек е многу популарен со оглед на фактот дека изворите работат слободно при правилен притисок. Без оглед на тоа дали две лица делат сличен кревет, this bedding will bolster every one of them independently, давајќи им соодветна помош. Почнувајќи од глава до пети, you will encounter a profound degree of help with a pocket spring sleeping cushion. Друга преферирана позиција е тоа што го намалува тркалањето заедно, истовремено движејќи се од ударот на душекот. Поединци со поголем контраст во тежина можат премногу да се одморат на овој душек бидејќи тоа може да се промени како што е наведено од формата на вашето тело, по овие линии ви дава голема помош. It's essential to have a good mattress and sofa. Navy blue corner sofa is one of our most popular sofas.   2. Phenomenal Choice of strains There are various kinds of strains accessible for the springs. Некои од нив вклучуваат деликатни, среден, и цврста. Можете да изберете вид на вирус што ви треба, зависи од тоа како вашето тело ќе одговори на нив. Stress no more with spinal pains when…
  Прочитај повеќе
 • Совети за купување софа

  Знам дека повеќето луѓе се чувствуваат премногу двоумено да купат тросед. Затоа, корисно од долги години на производство во областа на мебел, ние сме во состојба да ги споделиме сите наши клиенти со советите за купување софа подолу.   1. Проверете го вклопувањето Нема смисла да размислите за loveубовно седиште без шанси дека не ви одговара добро. Седиштата треба да бидат прифатливи за сите поединци од вашето семејство. Во случај да купувате кауч за стол, осигурајте се дека е удобен во сите различни позиции. Суштинската мисла за вклопување е длабочината на седиштата. Изберете длабоки или плитки седишта, зависи од вашиот раст - дневниот стол назад треба доволно да го зацврсти грбот со стопалата на подот, а грбот на колената само малку напред од долната седиште. Што повеќе, ако loveубовното седиште е местото каде што сакате да се одморите, посочете да се раширите на дневниот стол и проверете дали е доволно долго за да уживате во дремката.   2. Проценете ја текстурата за тапацир на рамка и влошките може да се заменат кога ќе остарат и ќе се истрошат, сепак, ниту еден тросед не може да се гледа како пристоен предмет за домаќинство, освен ако има силна, квалитетна внатрешна обвивка. Во случај да најверојатно ќе купите пристоен кауч, започнете со дознавање за работ. Помалку скапите каучи може да имаат контури произведени со иверица, пластика, или метал, сепак, пристојно квалитетно loveубовно седиште ќе има силен преглед од тврдо дрво - идеално, а "сушено во рерна" преглед од тврдо дрво изработен од даб, морскиот брег, или остатоци. Контурите на бор се скромни, сепак, тие редовно почнуваат да се вртат и се нишаат во рок од пет години или некаде во близина. Нозете на loveубовното седиште треба да бидат или витални делови од обвивката или закачени со завртки или штипки. Одржувајте стратегиско растојание од троседот ако нозете се само заглавени. Еден едноставен тест за развој на силни рабови е да се подигне еден преден агол или нога од каучот од подот до висина на 6 инчи или нешто слично.…
  Прочитај повеќе
 • еднокреветна софа кревет

  Hotel projects for 50 guest rooms from Algeria. The one-seater sofa bed and ottoman with the bed can be more convenient for your suite room. The mattress size is suitable for a kid or an adult. Only one step is needed to turn the sofa or ottoman into a sleeper. Click here for further info: производител на софа кревет
  Прочитај повеќе
123...6 Страница 1 од 6

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА