Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Индустрија

 • видови софа

  Идеи за мали станови заштеда на простор

  Мал стан има тенденција да биде нов трендовски и модерен esp стил за овие кратки изнајмувања. И покрај малиот простор, тесен ходник, и мини соби, сè уште има неколку пристапи за да изгледа посветло, поголеми, и поубаво. Заради пространо ограничување, ние мора добро да го вклопиме мебелот со дизајнот на ентериерот, на
  Прочитај повеќе
 • Aена седи на троседот што се надувува

  Софа на надувување

  Кој кауч често го купуваме за дневната соба? Одговорот апсолутно е ткаенина, кожа, или кои било други, што е претходен избор за повеќето семејства. Но, дали сте ги слушнале тие софи на надувување? Да, Звучи малку чудно и непознато за повеќето луѓе. Софата на надувување се состои од ПВЦ, и изврши притисок да се влева гасот во телото.
  Прочитај повеќе
 • тип софа од ткаенина

  Видови софа

  Има толку многу различни видови софа што е тешко да се избере дали ќе се преселите во нов дом или ќе го замените стариот. Но, верувам дека тоа е една од највозбудливите работи што треба да се изберат во илјадници парчиња. Затоа, решив да ја напишам оваа статија. Едно нешто што сакам е да шетам по мебелот
  Прочитај повеќе
 • Хотелски тросед

  Преглед Мекиот украс во хотелот е душата на целиот хотел. Добриот дизајн на мека декорација може да игра улога во подобрувањето на ефектот до одредена мера. Производител на сопствени мебел за хотели, Баотиски мебел, ви кажува за дизајнот на декорацијата на хотелот, Појавување со мек мебел.   Првиот е избор на хотелски мебел
  Прочитај повеќе
 • Хотелска троседот стратегија за купување сопствени

  Сигурно сме престојувале во хотел надвор. Дали чувствуваме дека троседот е различен од софата во нашиот дом? Ако сакате да купите тросед од хотел, како треба да го изберете? Некои мрежи имаат поставено такви прашања. Хотелските софи се неконвенционални производи. За сопствени софи, не е толку погодно како конвенционалното сериско производство
  Прочитај повеќе
 • Баотиски мебел

  Во исто време кога националниот животен стандард е значително подобрен, исто така поставува повисоки и повисоки барања за квалитетот и услугата на хотелот. Затоа, при избор на хотелски мебел, поголемите хотели посветуваат поголемо внимание на практичноста, убавина, удобност, детали и други аспекти, и постави повисоки барања за компаниите за хотелски мебел. Со својата креативна естетика и производи од висок мебел,...
  Прочитај повеќе
 • Што е здрав начин на спиење?

  Здравиот начин на спиење го обезбедува следниот ден полн со енергија за возрасни што работат и студенти со тежок товар. Хигиената на спиењето е вообичаена активност што ни помага да заспиеме и да одржуваме здрав сон. Лошата хигиена на сонот може да го спречи квалитетот на спиењето. Оттука, се смета дека на повеќето луѓе им недостасува здрав сон, се надеваме дека подолу ќе се најдат мали совети корисни пред да легнете.
  Прочитај повеќе
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА