Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

American Style Living Room Furniture Luxury Design Fabric Corner Sofa, Chesterfield Design Fabric Couch
American Style Living Room Furniture Luxury Design Fabric Corner Sofa, Chesterfield Design Fabric Couch
American Style Living Room Furniture Luxury Design Fabric Corner Sofa, Chesterfield Design Fabric Couch
American Style Living Room Furniture Luxury Design Fabric Corner Sofa, Chesterfield Design Fabric Couch
American Style Living Room Furniture Luxury Design Fabric Corner Sofa, Chesterfield Design Fabric Couch

Мебел за дневна соба во американски стил Луксузен дизајн со ткаенини катче софа, Кастер на ткаенини од Честерфилд

Честерфилд дизајн на црна ткаенина кауч катче, Модерна, Чисти, и мода. Едно големо парче џебна перница за седишта е толку удобно и меко. Подвижен дизајн е лесен за чистење и уредно. Златните метални копчиња и нозете од не'рѓосувачки челик го прават дизајнот на софата поелегантен.

Детал за производот

Повратни информации сега

Мебел за дневна соба во американски стил Луксузен дизајн со ткаенини катче софа, Кастер на ткаенини од Честерфилд

Честерфилд дизајн на црна ткаенина кауч катче, Модерна, Чисти, и мода. Едно големо парче џебна перница за седишта е толку удобно и меко. Подвижен дизајн е лесен за чистење и уредно. Златните метални копчиња и нозете од не'рѓосувачки челик го прават дизајнот на софата поелегантен.

 

Тип: Дневна соба софа мебел; Хотелски пакет; Хотелска соба
Материјал: Фабир, Нерѓосувачки челик, Иверица, Пена, пролет
Изглед: Модерна; Мода, Американски стил
Место на потекло: Гуангдонг,Кина
Име на производ: L кауч, ткаенина троседот, Црн кауч, Модерен кауч
Број на модел: #1222
Покривен материјал: Анилин кожа; Врвна жито кожа, Вистинска кожа, Италијанска кожа
Функција: Прилагодлив потпирач за глава
Димензија(цм): 258L * 167W * 73H
Големина на пакување(цм): 263L * 172W * 78H
Тежина: 96КГС
MOQ: 5комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; СГС;

 

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~:Надворешен слој со неткаен.

П.: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П.: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Ние сме лоцирани во ShunDe, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П.:Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме еден на еден после следење на продажбата. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ние ќе го сфатиме решението и ќе ви дадеме повратна информација.

П.:Кој е вашиот MOQ?
А:Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П.: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат огноотпорноста како што се CA117, BS5852, BS7177, BS7176, и E0 / E1.

П.:Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Лекари и столици.

П.: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќекратна боја за избор во различни материјали како што е Топ жито кожа, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П.:Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да трае околу 30 ~ 35 дена.

П.:Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П.:Дали имате залихи на производи?
А: Не, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П.: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Ние можеме да испратиме ткаенина или кожа примерок директно до вас. На производот ODM треба да се наплатува надомест за примерок, после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П.: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софи е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за внатрешна структура.

Ознаки:

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА