Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Contemporary Corner Sofa
Contemporary Corner Sofa
Contemporary Corner Sofa
Contemporary Corner Sofa
Contemporary Corner Sofa

Современа аголна софа

Современата аголна гарнитура е сè попопуларна поради нивната прилагодлива големина и пријатните агли што ги прикачуваат. Ако барате нешто што го прави вистинскиот баланс помеѓу кочија и аголна гарнитура, разгледајте го нашиот мебел од Баоти. Оваа пространа троседот има доволно простор за целото семејство без да биде премногу надмоќна. Тапацирот од сива ткаенина додава дополнителен шмек на дизајнот. Постојат многу други на располагање како кадифе, ако не ви се допаѓа ткаенина, затоа имајте продавница околу себе ...

Детал за производот

Повратни информации сега

 

Современа аголна гарнитура со перници за софа од пердуви

Дводелна пресечна софа вклучува лежалка со лево и десно софа. Современата аголна троседот од Баоти ви дава повеќе седишта и удобно чувство отколку кочија. Тоа е исто така нај друже socубивиот аранжман за седење, како што сите седеа свртени еден кон друг. Сè уште го има истиот умен вграден потпор, што ви дава поголема поддршка за назад кога сакате - и се повлекува кога не сакате. Плус истите аголни раце и свртените дабови нозе, како завршен шмек. Потпорните пердуви ви даваат дополнителна поддршка кога седите таму (и исчезне кога не). Поради имотот обвиткан со пердуви, така што тие се поситни и ја одржуваат својата форма подолго од обвитканата со пена. Покрај тоа, аголните раце и свртените нозе додаваат повеќе од стилот. Достапно е во 2 седишта и 3 седишта. Дарежливи количини на пердув за завиткување на пена на перницата за седење и заден дел, што е вистински луксузен дизајн.

 

Contemporary corner sofa with feather gives you the best experience

The benefits of our contemporary corner sofa

products parameters

Параметри на производот

Тип: Дневна соба софа мебел; Хотелски пакет; Хотелско лоби; Пердув-долу софа,
Материјал: Кожа; Пердув; Ткаенина; Нозе на хром; Дрвена внатрешна структура; Мека пена
Изглед: Модерна; Американски стил
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Име на производ: Се продава современа аголна гарнитура со пердув
Број на модел: #1145
Покривен материјал: Ткаенина
Функција: Секционен тросед со кочии
Димензија(цм): 326L * 224W * 78H; Прилагодена големина
Големина на пакување(цм): 330L * 229W * 83H
Тежина: 105КИЛОГРАМ
MOQ: 5 комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; СГС;

 

product details

The cornor sofa surface is made up of fabric material down-filled pillow on the contemporary corner sofa

The process of our contemporary corner sofa production in the factory

 

Стандард за пакување

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~: Надворешен слој со неткаен.

Најчесто поставувани прашања

П.: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П.: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Се наоѓаме во Шунде, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П.: Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме следење по продажба еден на еден. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ќе го дознаеме решението и ќе ви дадеме повратни информации.

П.: Кој е вашиот MOQ?
А: Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П.: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат отпорноста на пожар како што е CA117, БС5852, БС7177, BS7176, и E0 / E1.

П.: Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Вдлабнатини, и столици.

П.: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќе бои за избор во различни материјали, како што е кожа од врвно зрно, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П.: Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да потрае околу 30 ~ 35 дена.

П.: Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П.: Дали имате залиха на производи?
А: Не, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П.: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Можеме да испратиме примерок од ткаенина или кожа директно до вас. На производот ОДМ треба да му се наплати такса за примерок после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П.: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софите е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за структурата на идните извори.

Ознаки:

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА