Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Home Furniture Modern 3 seater fabric sofa bed
Home Furniture Modern 3 seater fabric sofa bed
Home Furniture Modern 3 seater fabric sofa bed
Home Furniture Modern 3 seater fabric sofa bed
Home Furniture Modern 3 seater fabric sofa bed

Мебел за домаќинства модерен 3 седење ткаенина софа кревет

3 седење ткаенина софа кревет, со креветска рамка за механизам за бренди во Белгија. Силна тркалезна метална рамка за цевки, со џебен душек: 143*195*12цм. Софа за кревет со еден чекор е попогодна и лесна за ракување.

Детал за производот

Повратни информации сега

3 седење ткаенина софа кревет

Мебел за домаќинства Општо користење 3 седење ткаенина софа кревет, со креветска рамка за механизам за бренди во Белгија. Силна тркалезна метална рамка за цевки, со џебен душек: 143*195*12цм. Софа за кревет со еден чекор е попогодна и лесна за ракување.

 

Тип: Дневна соба софа мебел; Хотелски пакет; Хотелска соба;Мебел за спални
Материјал: Ткаенина; метална нога; цврсто дрво&иверица; пена,метален механизам
Изглед: Модерна; Европски стил
Место на потекло: Гуангдонг,Кина
Име на производ: Кауч; сон за спиење; софа преклопен кревет; двоен софа кревет; агол софа кревет
Број на модел: #1221
Покривен материјал: Ткаенина
Функција: Кауч
Димензија(цм): 184L * 102W * 92H; Прилагодена големина
Големина на пакување(цм): 189L * 107W * 97H;
Тежина: 110КГС
MOQ: 5комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; СГС;

 

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~:Надворешен слој со неткаен.

П.: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П.: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Ние сме лоцирани во ShunDe, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П.:Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме еден на еден после следење на продажбата. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ние ќе го сфатиме решението и ќе ви дадеме повратна информација.

П.:Кој е вашиот MOQ?
А:Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П.: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат огноотпорноста како што се CA117, BS5852, BS7177, BS7176, и E0 / E1.

П.:Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Лекари и столици.

П.: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќекратна боја за избор во различни материјали како што е Топ жито кожа, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П.:Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да трае околу 30 ~ 35 дена.

П.:Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П.:Дали имате залихи на производи?
А: Не, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П.: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Ние можеме да испратиме ткаенина или кожа примерок директно до вас. На производот ODM треба да се наплатува надомест за примерок, после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П.: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софи е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за внатрешна структура.

Ознаки:

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА