Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Hotel furniture pocket spring mattress sofa bed
Hotel furniture pocket spring mattress sofa bed
Hotel furniture pocket spring mattress sofa bed
Hotel furniture pocket spring mattress sofa bed

Мебел за хотелски џеб пролетен душек софа кревет

Мебел за хотел модерен стил општа употреба реверзибилен перниче за седиштата софа. Софа кревет со употреба на врвот 500 Американски бренд. Механизмот на серијали за цевки со плоштад нуди посилна поддршка за да се задоволат потребите на различни хотели и семејства. Стандардна големина на пролетен душек за џеб: 90/130*185*12цм.

Детал за производот

Повратни информации сега

Хотел софа кревет

Хотел софа на кревет, општа употреба, реверзибилни перничиња за седишта, софа кревет. Пролетен душек софа кревет со употреба на горниот дел 500 Американски брендови. Механизмот на серија квадратни цевки нуди посилна поддршка за задоволување на потребите на различни хотели и семејства. Стандардна големина на пролетен душек за џеб: 90/130*185*12цм.

 

Тип: Дневна соба софа мебел; Софа кревет со пролетен душек; Мебел за спални
Материјал: Ткаенина; дрвени нозе(Темно кафеаво); цврсто дрво&иверица; пена, метален механизам
Изглед: Модерна; Европски стил
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Име на производ: хотел софа кревет; двоен софа кревет;преклопен кауч
Број на модел: #1176
Покривен материјал: Ткаенина
Функција: Кауч
Димензија(цм): 130L * 90W * 85H; 180L * 90W * 85H; Прилагодена големина
Големина на пакување(цм): 135L * 95W * 90H;185L * 95W * 90H
Тежина: 72КГС; 93КГС
MOQ: 5комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; СГС;

 

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~:Надворешен слој со неткаен.

П.: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П.: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Ние сме лоцирани во ShunDe, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П.:Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме еден на еден после следење на продажбата. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ние ќе го сфатиме решението и ќе ви дадеме повратна информација.

П.:Кој е вашиот MOQ?
А:Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П.: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат огноотпорноста како што се CA117, BS5852, BS7177, BS7176, и E0 / E1.

П.:Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Лекари и столици.

П.: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќекратна боја за избор во различни материјали како што е Топ жито кожа, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П.:Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да трае околу 30 ~ 35 дена.

П.:Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П.:Дали имате залихи на производи?
А: Не, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П.: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Ние можеме да испратиме ткаенина или кожа примерок директно до вас. На производот ODM треба да се наплатува надомест за примерок, после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П.: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софи е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за внатрешна структура.

Ознаки:

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА