Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Ergonomic Lounge Chair
Ergonomic Lounge Chair
Ergonomic Lounge Chair
Ergonomic Lounge Chair
Ergonomic Lounge Chair

Ергономски стол за дневна соба

Ергономскиот стол за дневна соба е широко применет во просторијата за учење за слободно време или во канцеларијата.

 

Карактеристики на ергономскиот стол за одмор

  • Висок потпирач за глава ја штити главата додека дремнете.
  • 360° функцијата на вртливата метална основа ја прави комуникацијата побрза и поудобна.
  • Аголот на потпирачот за грб совршено ја поддржува врската и е многу погодна за грбот.

Детал за производот

Повратни информации сега

Ергономски стол за дневна соба

Рекламен простор за простории за учење користи ергономски стол за одмор. Висок потпирач за глава ја штити главата додека дремнете. 360° функцијата на вртливата метална основа ја прави комуникацијата побрза и поудобна. Аголот на потпирачот за грб совршено ја поддржува врската и е многу погодна за грбот. Со еден збор, има поддршка за нозе, поддршка на главата, и перница. Тоа е идеален стол.

 

Тип: Дневна соба софа мебел; Хотелски пакет; Хотелска соба;Мебел за спални
Материјал: Ткаенина; Базен метал; пена
Изглед: Модерна; Европски стил
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Име на производ: столчиња; столици во спална соба; ергономски стол; вртење стол
Број на модел: #1111
Покривен материјал: Ткаенина
Функција: Ергономски стол за дневна соба
Димензија на(цм): 75L * 98W * 100H
Големина на пакување(цм): 80L * 103W * 105H
Тежина: 34КГС
MOQ: 5комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; СГС;

 

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~:Надворешен слој со неткаен.

П.: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П.: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Ние сме лоцирани во ShunDe, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П.: Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме следење по продажба еден на еден. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ние ќе го сфатиме решението и ќе ви дадеме повратна информација.

П.:Кој е вашиот MOQ?
А:Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П.: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат огноотпорноста како што се CA117, BS5852, BS7177, BS7176, и E0 / E1.

П.: Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Лекари и столици.

П.: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќекратна боја за избор во различни материјали како што е Топ жито кожа, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П.: Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да потрае околу 30 ~ 35 дена.

П.:Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П.: Дали имате залиха на производи?
А: Не, ние сме производители на OEM и ODM, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П.: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Можеме да испратиме примерок од ткаенина или кожа директно до вас. Производот ODM треба да се наплаќа за примерокот, после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П.: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софи е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за внатрешна структура.

Ознаки:

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА

Препорака за производ

НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА