Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Spring And Memory Foam Hybrid Mattress
Spring And Memory Foam Hybrid Mattress

Хибриден душек за пролет и меморија

Со подобрувањето на душекот, се појавува нов ново хибриден душек, што е тренд како опција за оние кои се надеваат дека ќе поседуваат и мемориска пена и душеци од внатрешноста. Во суштина, хибридниот душек е јадро на внатрешноста натоварено со пена со висока густина. Хибридот е добар избор за луѓе кои сакаат да уживаат во мешавина на поддршка од пролет, но инсистираат на квалитетот на мемориската пена.

Детали за производот

Повратни информации сега

Хибриден душек од пролет и меморија

Детали за производот

Има толку многу различни видови душеци на пазарот, пена, пролет, хибриден душек. Но, секоја година се ослободуваат нови иновативни технологии, како знаете кој ги исполнува вашите барања, како мекото, цврсто, или мемориска пена, овозможен паметен телефон? Бројните опции може да направат да се чувствувате збунети. Сепак, за што навистина се грижите за овие совети: Дали ви помага да спиете подобро? Со еден збор, душеците на пазарот всушност можат да се категоризираат како пролетни, пена, и хибрид. Секој од овие типови душеци поседува некои уникатни карактеристики за кои треба да бидете свесни пред да го направите следното големо купување.

Пролетен душек е најтрадиционалниот душек што вашите родители можат многу да го користат. Пенални душеци со повеќе видови, сите тие работат на максимизирање на квалитетот на спиењето, обезбедување супериорна поддршка, и олеснување на максималното закрепнување за време на спиењето. Со подобрувањето на душекот, се појавува нов ново хибриден душек, што е тренд како опција за оние кои се надеваат дека ќе поседуваат и мемориска пена и душеци од внатрешноста. Во суштина, хибридниот душек е јадро на внатрешноста натоварено со пена со висока густина. Хибридот е добар избор за луѓе кои сакаат да уживаат во мешавина на поддршка од пролет, но инсистираат на квалитетот на мемориската пена.

Пролет и мемориска пена хибриг душек 2,5 см кул гел мемори пена, пониска температура со вбризгување на ладење фактор. Φ2,0мм џебна пружина од 18см, отпорна на удари, обезбедува непречено доживување при спиење. Душек со кутија перница врвот и модерен контраст боја цевки дизајн.

 

Тип: Хотелски пакет; Хотелска соба; Мебел за спални
Материјал: Пролет; Ткаенина; Мемориска пена
Изглед: Модерен; Европски стил
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Име на производ: Хибриден душек од пролет и меморија
Број на модел: #М-СА01-03
Покривен материјал: Ткаенина
Функција: Спална соба душек; Хибриден душек
Димензија(цм): Сингл; Полн; Кралицата; Кинг; Прилагодена големина
Големина на пакување(цм): Основа на големината
Тежина: Основа на големината
MOQ: 5комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т/Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
OEM&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; SGS;

 

 

A spring and memory foam hybrid mattress is placed on the room

 

The fabric cover of spring and memory foam hybrid mattress Two details of the design about Spring and memory foam hybrid mattress A spring and memory foam hybrid mattress is put on the bed frame

 

 


Процес на производ

The working process of the spring and memory foam hybrid mattress

 

 


 

Packing standard of Spring and memory foam hybrid mattress

Стандарден пакет

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~: Надворешен слој со неткаен.

 

 


 

 

Најчесто поставувани прашања

П: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Се наоѓаме во Шунде, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П: Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме следење по продажба еден на еден. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ќе го дознаеме решението и ќе ви дадеме повратни информации.

П: Кој е вашиот MOQ?
А: Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат отпорноста на пожар како што е CA117, БС5852, БС7177, BS7176, и E0 / E1.

П: Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Вдлабнатини, и столици.

П: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќе бои за избор од различни материјали, како што е кожа од врвно зрно, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П: Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да потрае околу 30 ~ 35 дена.

П: Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т/Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П: Дали имате залиха на производи?
А: бр, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Можеме да испратиме примерок од ткаенина или кожа директно до вас. На производот ОДМ треба да му се наплати такса за примерок после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софите е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за внатрешна структура.

Ознаки:

Испратете ни ја вашата порака:

ПРАВДА СЕГА

Препорака за производ

секс кукли секс кукли за продажба љубовни кукли јапонска секс кукла секс кукла со рамен гради мала секс кукла real dolls 163см секс кукла милф секс кукли дебели секс кукли
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА