Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Metal Frame Couch
Metal Frame Couch
Metal Frame Couch
Metal Frame Couch
Metal Frame Couch

Кауч од метална рамка

The metal frame couch is designed modern elegance with graceful arms, French-seam detailing, and loose, luxurious cushions. That makes it look both timeless and contemporary. The seat and back cushions use a unique, eco-friendly synthetic-down feather to fill in. The frame is constructed with 100% stainless metal and the round corner provides a safer experience for a child's household. Round out the spectacular charm of your living room and impress your guests with a centerpiece that reflects your impeccable taste in furniture.

Детал за производот

Повратни информации сега

Кауч од метална рамка

 

Преглед

The metal frame couch is designed modern elegance with graceful arms, French-seam detailing, and loose, luxurious cushions. That makes it look both timeless and contemporary. The seat and back cushions use a unique, eco-friendly synthetic-down feather to fill in. The frame is constructed with 100% stainless metal steel and the round corner provides a safer experience for a child's household. Round out the spectacular charm of your living room and impress your guests with a centerpiece that reflects your impeccable taste in furniture. This three-seater metal frame couch offers plush pillow-like comfort and stunning black legs to make your decor both outstanding delightful. Featuring a rose-red tonal color and recliner armrests, овој кауч стои како рационализирано парче што може да го промени целиот тек на вашиот ентериер, создавање отворен, чист и широк простор за уживање на гостите.

 

 

Карактеристика на каучот од метална рамка

МОДРЕН ДИЗАЈН: Со чиста, прецизни линии, нашиот кауч е идеален модерен додаток за вашиот внатрешен простор. Завршено со потпирачи за раце, црни нозе, и тонски цевки, не само што нуди шик, минималистички изглед, но исто така обезбедува неверојатна структура.

ОТСТРАВНИ ПЕРНИЦИ: Овој кауч од челична рамка нуди три перници за фрлање кои ви додаваат дополнителна удобност и стил кога седите. Тапацирот може лесно да се отстрани и измие кога е потребно.

ПАРНИЧКИ СТАЈЛ НАСТАП: Нашиот софа од челична рамка е великодушно тапациран во розово -црвена боја, давајќи префинет изглед и позитивен впечаток на секоја просторија. Потпирачот за грб нуди кадифен, дизајн сличен на перница кој ви дава незаборавно лежечко искуство.

РАМКА ЗА AЕЛЕЧЕН ЧЕЛИК: Поддржано со рамка од нерѓосувачки челик, овој кауч е направен да биде издржлив и лесен за одржување. Оваа метална челична рамка носи елегантен допир на ова парче, што го прави ова прекрасен додаток на вашиот дом.

ДИМЕНЗИИ: Изберете додаток што е совршена големина за вас и вашиот мебел. Овој кауч од метална рамка е 100L*89W*73H; 163L * 89W * 73H; 226L * 89W * 73H. Willе ви се допадне колку вашиот простор може да се трансформира со едноставното додавање на овој шармантен тросед.

 

Rose red metal frame couch is placed in the room

 

 

Спецификација

 

Тип: Дневна соба софа мебел; Хотелски пакет; Хотелска соба; Мебел за спални
Материјал: Ткаенина; Базен метал; пена; пердув
Изглед: Модерна; Европски стил
Земја на потекло Направено во Кина
Име на производ: Јаскауч за tal рамка
Број на модел: #1108
Материјал за тапацир Ткаенина
Материјал за нозе Метал, челик
Димензија на(цм): 100L * 89W * 73H; 163L * 89W * 73H; 226L * 89W * 73H
Големина на пакување(цм): 105L * 89W * 73H; 168L * 89W * 73H; 231L * 89W * 73H
Тежина: 35КГС; 48КГС; 71КГС
MOQ: 5 комплети
Капацитет за седење 3
Материјал за полнење седишта Синтетички влакна; Долу
Рок на плаќање: Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; СГС;

 

The back cushions of the metal frame couch The black couch legs of the rose red metal frame couch The metal frame couch is placed in the front of the wall

 

 

Процес на производ

The 6 steps to produce mental frame couch

The last five steps to complete mental frame couch

 

 

 

Детали за пакетот

 

How is the mental frame couch packed to be ready to deliver

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~: Надворешен слој со неткаен.

 

 

Најчесто поставувани прашања

 

П.: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П.: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Се наоѓаме во Шунде, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П.: Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме следење по продажба еден на еден. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ќе го дознаеме решението и ќе ви дадеме повратни информации.

П.: Кој е вашиот MOQ?
А: Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П.: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат отпорноста на пожар како што е CA117, БС5852, БС7177, BS7176, и E0 / E1.

П.: Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Вдлабнатини, и столици.

П.: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќе бои за избор во различни материјали, како што е кожа од врвно зрно, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П.: Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да потрае околу 30 ~ 35 дена.

П.: Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П.: Дали имате залиха на производи?
А: Не, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П.: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Можеме да испратиме примерок од ткаенина или кожа директно до вас. На производот ОДМ треба да му се наплати такса за примерок после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П.: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софите е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за структурата на идните извори.

Ознаки:

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА