Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Navy Blue Corner Sofa
Navy Blue Corner Sofa
Navy Blue Corner Sofa
Navy Blue Corner Sofa
Navy Blue Corner Sofa

Софа со морнарско сино катче

Кога станува збор за софи, ќе се генерира бесконечен избор во вашиот ум врз основа на нивната големина, стил, материјал, занаетчиство, и други. Постојат повеќе стилови отколку што можете да замислите да се соочите со толку многу видови. Сепак, Трите основни работи што одлучуваат за стил на софа. Овие вклучуваат раце, назад, и нозете на троседот, без оглед дали станува збор за темносина аголна гарнитура. Настрана од задниот дел, рацете, здолниште, седиште, итн, се дадени повеќе описи за да се разгледа за морнарско сината кадифена троседот .....

Детал за производот

Повратни информации сега

Морно-сино катче за агол за дневна соба

Кога станува збор за софи, ќе се генерира бесконечен избор во вашиот ум врз основа на нивната големина, стил, материјал, занаетчиство, и други. Постојат повеќе стилови отколку што можете да замислите да се соочите со толку многу видови. Сепак, Трите основни работи што одлучуваат за стил на софа. Овие вклучуваат раце, назад, и нозете на троседот, без оглед дали станува збор за темносина аголна гарнитура. Настрана од задниот дел, рацете, здолниште, седиште, итн, се дадени повеќе описи за да се разгледа за морнарско сината кадифена троседот. Постои широк спектар на класични и омилени стилови, од кои петте најпопуларни стилови се пресечни, спиење, традиционален, loveубовно седиште, и кочии.

Секцискиот стил е поставен на многу начини. На пример, L-форма за агол во просторијата, стил на одделни делови со поделени места за седење овозможуваат преуредување на софата врз основа на бројот на гости кои доаѓаат на посета. Вториот тип е спиење што е направен со двојна функција. Може да биде седиште во текот на денот, напротив ноќе, кога ќе се одземат софите, излегува кревет што се преклопува.

Потоа ќе разговараме за најважното место за loveубов, морнарско сина аголна гарнитура која денес стана популарна. Популарноста може да произлезе од неговото барање за помалку простор во мала просторија. Покрај тоа, површината на софата е изработена од кршена кадифена ткаенина што на оној што е во софата и дава топло и меко чувство. Опаднатото перниче и затегнатиот грб совршено ја балансираат широката коси-рака, натерајте го секое семејство во целосна удобност.

Navy blue corner sofa with velvet fabric surface

Параметри на производот

Тип: Дневна соба софа мебел; Хотелски пакет; Хотелско лоби
Материјал: Кожа; Ткаенина; Аркицилни нозе; Дрвена внатрешна структура; Пена со висока густина
Изглед: Модерна; Американски стил
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Име на производ: Софа со морнарско сино катче
Број на модел: #1124
Покривен материјал: Ткаенина
Функција: Тркалезна аголна софа
Димензија(цм): 789/413L * 104W * 78 / 86H; Прилагодена големина
Големина на пакување(цм): 794L * 109W * 83H
Тежина: 185КИЛОГРАМ
MOQ: 5комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ОДМ: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; СГС;

 

Navy blue corner sofa with down-filled pillow The details display of navy blue corner sofa The front of navy blue corner sofa

The process of sofa production in the factory Five steps to assemble the sofa, cutting, seaming, upholster, inspection, packing. Then one sofa was completed from produciton to packing

Packing steps for baotian sofa products

Стандарден пакет

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~: Надворешен слој со неткаен.

Најчесто поставувани прашања

П.: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П.: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Се наоѓаме во Шунде, Градот Фошан, Провинција Гуангдонг, Кина

П.: Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме следење по продажба еден на еден. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ќе го дознаеме решението и ќе ви дадеме повратни информации.

П.: Кој е вашиот MOQ?
А: Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П.: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат отпорноста на пожар како што е CA117, БС5852, БС7177, BS7176, и E0 / E1.

П.: Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Вдлабнатини, и столици.

П.: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќе бои за избор од различни материјали, како што е кожа од врвно зрно, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П.: Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да потрае околу 30 ~ 35 дена.

П.: Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т / Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П.: Дали имате залиха на производи?
А: Не, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П.: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Можеме да испратиме примерок од ткаенина или кожа директно до вас. На производот ОДМ треба да му се наплати такса за примерок после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П.: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софите е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за структурата на идните извори.

Ознаки:

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ПРАВДА СЕГА