Baotian 35 годините се фокусираат на прилагодување на мебелот

Chesterfield sofa with chaise
Chesterfield sofa with chaise
Chesterfield sofa with chaise
Chesterfield sofa with chaise
Chesterfield sofa with chaise
Chesterfield sofa with chaise
Chesterfield sofa with chaise

Тросед Честерфилд со кочии

Тросед Честерфилд со кочии е наш полесен и помек од другите, што добива редовна класична троседот Честерфилд. Ние го прифаќаме старомодниот дизајн, но му дадовме помодерно чувство. Врз основа на типот на Чеферфилд, ние се обидуваме да ја смениме неговата традиционална тешка форма.

Детали за производот

Повратни информации сега

Гроздобер тросед Честерфилд со кочии

Преглед

Софата од Честерфилд со кочија е наша полесна и помека од другите, што добива редовна класична тросед за честерфилд. Ние го прифаќаме старомодниот дизајн, но му дадовме помодерно чувство. Врз основа на типот на Чеферфилд, ние се обидуваме да ја смениме неговата традиционална тешка форма. Задниот дел позади вас сака рацете на вистинската висина за максимална удобност. И седиштето и грбот се составени од тесна мека пена преку која можете да уживате во еден слој пружини. Тогаш тоа значи дека не треба да ги ротирате лабавите перници.

Кога станува збор за кочии, што е подобро лево или десно? Сето тоа се потпира на распоредот на вашата соба, но ние искрено препорачуваме да ја ставите кочијата на страна со помалку сообраќај. Можеби размислувате за разликата помеѓу десната и левата кочија. Замислете дека стоите пред софата од Честерфилд. Десна кочија ќе биде на вашата десна страна и лева кочија на левата страна. Тоа е повеќе од обична софа за седење додека гледате телевизија или дремнувате за време на попладнето од викенд. Но, троседот во стилот на Честерфилд со кочија носи со себе чувство за класа, елеганција, величие, мекост.

Што се однесува до бојата, земаме плацидно сина боја за да го изразиме модерното време, што дава целосно ново визуелно и ментално уживање. Копчиња на тафт, симпатична и нежна, служат како одлична карактеристика за овој троседфилд тросед. Водач за џебна пружина и сунѓер со висока густина за убаво искуство со седење. Достапна е прилагодена опција за дизајнирање на вашиот тросед Честерфилд, исто така, ако сте ја завршиле сценариото. Ние секогаш сме тука за да ви помогнеме да ја завршиме најсовршената декорација за куќата.

 


 

Детали за производот

 

Тип: Дневна соба софа мебел; Три седишта
Материјал: Ткаенина; Дрвени нозе; Цврсто дрво&иверица; Пена
Изглед: Гроздобер стил; Италија класичен стил
Место на потекло: Гуангдонг, China
Име на производ: Тросед Честерфилд со кочии
Број на модел: #0928
Покривен материјал: Ткаенина
Функција: Земете предвремена работа; Употреба на кревет; Декорација
Димензија(цм): 260L * 153W * 80H
Големина на пакување(цм): 153L * 103W * 85H, 117L * 158W * 85H
Тежина: 153КГС
MOQ: 5 комплети
Време на производство: 30-45денови
Трговски услови: ФОБ
Рок на плаќање: Т/Т, 35% депозит, биланс пред породувањето
Пакување: Екстра силно пакување
ОЕМ&ODM: Да
Гаранција: 2 години гаранција за внатрешна структура, 1 година за анилин и кожа од горно зрно
Сертификат: ISO9001; SGS;

 

Modern chesterfield sofa in front of us

 

 

Details of the surface design with soft foam Reconstruction design of the chesterfield sofa with chaise surface Placid blue chesterfield sofa with chaise from the font of angle

Process of sofa production_1 Process of sofa production_2

 


Packing standard steps of our chesterfield sofa

Стандардно завиткување

13 ~: ЕПЕ завиткува околу троседот

46 ~: Пена брановиден картонски завиткување со агол

78 ~: Хартија хартија завиткана околу софата, вклучувајќи го и дното

912 ~: Надворешен слој со неткаен.

 


 

FAQ

FAQ

П: Дали сте производител или трговско друштво?
А: Оттогаш сме производна основа за производи од тапацир 1985.

П: Каде се наоѓа вашата фабрика?
А: Се наоѓаме во Шунде, Градот Фошан, Guangdong Province, China

П: Која е вашата услуга по продажбата?
А: Имаме следење по продажба еден на еден. Ако евентуална штета од проблемот со транспортот или квалитетот, ќе го дознаеме решението и ќе ви дадеме повратни информации.

П: Кој е вашиот MOQ?
А: Нашиот MOQ е 40HQ или 20GP(Може да се применат дополнителни трошоци), можете да измешате различен производ за да комбинирате 40HQ или 20GP.

П: Дали вашиот производ може да го положи тестот за хотелски проекти?
А: Имаме богато искуство за хотелските проекти и сите материјали можат да ја поминат отпорноста на пожар како што е CA117, БС5852, БС7177, BS7176, и E0 / E1.

П: Која е вашата главна функција на производите?
А: Главно произведуваме софи, Кауч, Душек, Вдлабнатини, и столици.

П: Може ли да изберам боја?
А: Да, имаме повеќе бои за избор од различни материјали, како што е кожа од врвно зрно, ПВЦ, СОСТОЈБА, или ткаенина.

П: Кое е времето на испорака?
А: Откако го примивме депозитот, може да потрае околу 30 ~ 35 дена.

П: Кои се условите за плаќање?
А: Условите за плаќање ќе бидат FOB до порта SHENZHEN. Т/Т, 35% депозит, биланс пред породувањето.

П: Дали имате залиха на производи?
А: No, ние сме ОЕМ и ODM производителот, сите производи се прилагодени за нашите клиенти.

П: Дали фабриката може да го снабди примерокот?
А: Можеме да испратиме примерок од ткаенина или кожа директно до вас. На производот ОДМ треба да му се наплати такса за примерок после 10 парчиња за нарачки ќе ви го вратат примерокот.

П: Која е гарантната политика на вашите производи?
А: Гаранцијата на софите е 2 години за внатрешната структура, 1 година за надворешната кожа; Душек е 10 години за структурата на идните извори.

Ознаки:,

Испратете ни ја вашата порака:

INQUIRY NOW
секс кукли секс кукли за продажба љубовни кукли јапонска секс кукла секс кукла со рамен гради мала секс кукла вистински кукли 163см секс кукла милф секс кукли дебели секс кукли
НА
ЛИНИЈА
INQUIRY NOW