Baotian 35 vitet përqendrohen në personalizimin e mobiljeve

December 2020

 • llojet e divaneve

  Ide për apartamente të vogla duke kursyer hapësirë

  Apartament i vogël ka tendencë të jetë një esp e re e stilit modern dhe modern për këto qira të shkurtra. Përkundër hapësirës së vogël, korridor i ngushtë, dhe mini dhoma, ka ende disa mënyra për ta bërë atë të duket më e ndritshme, më të mëdha, dhe me e bukur. Për hir të kufizimit të gjerë, ne duhet të ndërthurim mobiljet mirë me dizajnin e brendshëm, të paktën duke reflektuar një vizion të mirë nga sytë tanë. Kjo kërkon shumë për aftësinë tonë të ndarjes duke kursyer zgjedhjen e mobiljeve dhe shijen e shkëlqyeshme sintetike. Nëse keni qenë kaq të lodhur nga apartamenti i ngushtë dhe i rrëmujshëm nuk jeni vetëm, por jini të lirë. Këtu janë disa ide të mira për t'ju ndihmuar të përdorni çdo pëllëmbë të hapësirës.   Stili i vogël i apartamentit Stili modern i mesit të shekullit Stili modern i mesit të shekullit përmban materiale të përziera, vija të pjekura dhe cepa të rrumbullakët kudo. Në përgjithësi, mobiljet duhet të jenë këto mundësi të përbëra nga druri, metali, dhe material plastik. Ngjyrat janë të specializuara në të ndritshme dhe të gjallë, dhe modelet janë mjaft tërheqëse për vëmendjen. Pse është kaq perfekte të punosh për apartamente të vogla? Ekzistojnë dy arsye kryesore. 1. Për stilin modern të shekullit të mesëm, projektuesit priren t'i kushtojnë më shumë vëmendje mobiljeve vetë, në vend të theksimeve shtesë dhe Kjo është e sigurt që do të jetë më fleksibël për ta rregulluar atë sipas paraqitjes së banesës. Ju mund të merrni një shtëpi të vogël të gjerë dhe të ndritshme, por asnjë kompromis në dekorimin e brendshëm. 2. Ekzistojnë një ose dy prozhektorë për të tërhequr shikimin e syve të njerëzve, dhe mund të jetë një divan prej pëlhure jeshile prej kadifeje ose një dollap i lëvizshëm prej konfigurimi prej druri. Duke kaluar me kujdes mobiljet e jashtëzakonshme, ju me siguri do të neglizhoni hapësirën e vogël. Këtu është divani i gjelbër prej pëlhure kadifeje shkon mirë me një hapësirë ​​të vogël. Seksionet modulare të konfigurimit të saj, duke ju dhënë shikimin e parë si. Bleni Tani style Stili tradicional minimalist Stili tradicional minimalist ndryshonte nga stili tradicional, ajo thekson më shumë formën asimetrike, vijat e lëmuara dhe sipërfaqja horizontale. Stili është përqendruar kryesisht në të zezën e përgjithshme, e bardhe, dhe disa të tjera nuanca të pastra. Pse i përshtatet mirë apartamenteve të vogla. 1. Minimalizmi tradicional zakonisht na jep
  Lexo më shumë
 • Një grua është ulur në divanin e fryrë

  Divan me fryrje

  Çfarë divani blejmë shpesh për dhomën e ndenjes? Përgjigja absolutisht është pëlhurë, lëkure, apo ndonjë tjetër, e cila është zgjedhja paraprake për shumicën e familjeve. Por a i keni dëgjuar ato divane që fryhen? Po, Duket pak e çuditshme dhe e panjohur për shumicën e njerëzve. Divan inflatable përbëhet nga PVC, dhe bëni presion për të rrjedhur gazin në trup. Ajo heq qafe mashtrimet e mobiljeve tradicionale, vendosen si brenda ashtu edhe jashtë. Pasi u shfry, divani është aq i vogël sa është i lehtë për tu mbajtur dhe ruajtur, e cila është njëkohësisht e modës dhe e rehatshme. Në ditët e sotme, divani i fryrë është më i përhapur se kurrë më parë për shkak të ngjyrave të saj të shumta, material kristalor, dhe forma unike. Them se mund të jeni akoma të hutuar për divanin, kështu që le të shkojmë me përmbajtjen e mbetur.   Si të zgjidhni një divan të fryrë? 1. Qëndrueshëm dhe i lehtë për tu ruajtur Qëndrueshmëria përfshin dy aspekte. Njëra është një jetëgjatësi e gjatë për divanin, dhe një tjetër është nëse pamja, ngjyra dhe shkëlqimi mund të zgjasin sa më shpejt të jetë e mundur.   2. Fleksibiliteti dhe kursimi i hapësirës Fleksibiliteti do të thotë që mobiljet janë në gjendje të aplikojnë në raste të ndryshme duke ndryshuar konfigurimin e tyre, siç janë divani sektorial dhe i fjetur. Kjo jo vetëm që zvogëlon sasinë e mobiljeve, por gjithashtu kursen shumë hapësirë ​​duke lënë dekoret e tjerë. Përveç kësaj, zgjidhni këto divane të palosur ose sektoriale, të cilat zgjasin hapësirën vertikale për manipulim më të mirë dhe kursen zonën e okupuar. 3. Komoditet dhe komoditet Nëse jeni ai që e dëshironi me padurim komoditetin, duhet t'i kushtoni vëmendje të tre elementeve, shkalla e saktë, strukturë e arsyeshme dhe materiale të shkëlqyera. Vetëm në kujdesin e veçorive të trupit të njeriut, këto divane me fryrje mund të japin një ndjenjë të rehatshme. Të gjitha vendet, tavolina, shtretër, tavolina ngrënieje, karriget dhe orenditë e magazinimit duhet të jenë të sigurt se përmbushin zakonet e zakonshme të njerëzve, gjë që i ndihmon njerëzit të kursejnë energji, lëshojnë emocione të këqija, eleminoni lodhjen, dhe për të përmirësuar shëndetin. Plus, faktorët vizualë të tillë si forma dhe ngjyra duhet të merren në konsideratë për të kënaqur komoditetin psikologjik. 4. Ngjyra Nëse muri dhe dyshemeja janë të dyja të bardha, rekomandohet të zgjidhni një ngjyrë të çelët. Sidoqoftë, në terma
  Lexo më shumë
 • tip divani pëlhure

  Llojet e divaneve

  Ka kaq shumë lloje të ndryshme divanësh sa është e vështirë të zgjedhësh nëse shkon në një shtëpi të re apo e zëvendëson atë të vjetër. Por unë besoj se është një nga gjërat më emocionuese për të zgjedhur në mijëra pjesë. Kjo është arsyeja pse unë vendos të shkruaj këtë artikull. Një gjë që më pëlqen është të shëtis nëpër dyqanet e mobiljeve dhe të studioj katalogët e tyre të divaneve. Pastaj shumë blogje kanë shkruar shumë udhëzime për zgjedhjet e divaneve. Unë me të vërtetë mendoj se asnjë mënyrë më e mirë nuk është konfirmuar sesa ju të uleni në divanin e ardhshëm dhe të siguroheni nëse është po aq komode sa imagjinata juaj. Në një ditë, nëse jeni të përgatitur të ndryshoni një divan të ri, por përballeni me kaq shumë lloje divanesh dhe prezantimin pa ndërprerje të shitjeve, atëherë referojuni këtij artikulli. Le të rendisim llojet e divanit, divan prej pëlhure, divan lëkure, divane sektoriale, sofra e mbështjelljes, divan gjumi, shtrat divan, divan i stilit chesterfield, divan me shezlong, futon, ose ajo vend i adhurueshëm dashurie. Ju duhet të jeni ndier i rraskapitur sapo hyni në dyqanet e mobiljeve. Për t'ju ndihmuar të filloni shpejt gjuetinë tuaj në divan, ne kemi mbledhur një listë të divaneve në mënyrë që të merrni një divan ideal dhe ideal për shtëpinë tuaj.       Llojet e divanit Divan i pëlhurës Në familjen aktuale, një divan prej pëlhure përdoret më së shumti sesa prej lëkure ose druri për shkak të çmimit të tij më të ulët, të qëndrueshme & tipare komode. Nëse vendosni për pëlhurë, duhet të keni parasysh se si jeni mënyra juaj e jetesës dhe familjari. Nëse jeni të zënë me më pak kohë për të bërë mirëmbajtjen e divanit, atëherë ne rekomandojmë mikrofibra sintetike si poliesteri, najloni, të cilat janë rezistente ndaj njollave dhe mbajnë derdhjet në sipërfaqe sesa të rrjedhin në këto cepa të divanit. Nëse doni të rrini shumë butë dhe të krijoni një të lehtë, atmosferë e jetuar për shtëpinë tuaj, atëherë pambuku dhe liri janë zgjidhjet më të mira. Më duhet të them se ata janë miq-fëmijë gjithashtu, dhe vetëm imagjinoni se si është bukur që fëmijët të veshur me një buzëqeshje të ndritshme ulen në divanin bukuroshe. Një arsye tjetër për divanet prej pëlhure janë ngjyrat e ndryshme dhe
  Lexo më shumë
 • Lëkurë vs divan prej pëlhure

  Njerëzit shpesh mendojnë për këto pyetje kur blejnë një divan të ri për shtëpinë tuaj, cili stil është më tërheqës, çfarë materiali zgjat shumë, divan lëkure ose pëlhure cili më mirë? Në të vërtetë, ka shumë faktorë për të marrë parasysh nëse buxheti, rehati, stil, etj në fund të fundit është një nga pjesët më të rëndësishme të jetës tuaj. Sa i përket divanit prej lëkure vs pëlhure, do të përcaktohet nga mënyra se si jetoni dhe çfarë do të jetoni drejtpërdrejt. Prandaj, ne rendisim pikat e mëposhtme për tu referuar për të blerë divanin ideal për shtëpinë tuaj.   Çfarë duhet të merrni parasysh kur blini divan lëkure dhe pëlhure Komoditeti Kur bëhet fjalë për rehati, është më subjektive bazuar në ndjenjën personale. Prandaj ajo që bëni vetëm është të pyesni veten, cili ndihet më mirë në trupin tuaj? Ndjenja e zakonshme është se pëlhura është më e rehatshme se lëkura sepse është më e butë, më i lakueshëm, dhe më pak i përgjigjet temperaturës ndaj kushteve të dhomës. Por kjo varet nga materiali i pëlhurës dhe sistemi i mbështetjes gjithashtu. Në përgjithësi, divanet prej pëlhure janë më të frymëmarrjes sesa divanet prej lëkure. Edhe nëse rrini gjatë, vithet tuaja jane me pak te nxehta, i lagësht dhe i mbytur, gjë që i bën njerëzit të ndihen më rehat dhe zvogëlojnë nervozizmin. Sidoqoftë, një gjë duhet të kujdeset, që disa pëlhura më të lira do të lirohen dhe do të krijojnë tufa mbi jastëkë. Sa për divanin prej lëkure, shpesh ndikohet nga moti. Në dimër, divani prej lëkure mund të jetë me të vërtetë shumë i ftohtë për tu prekur ose vendosur në faqe, por për sa kohë që ju merrni një batanije mbi të, ajo do të ngrohet deri afër temperaturës së trupit të njeriut. Në verë, edhe nëse nuk keni instaluar kondicioner, divani prej lëkure është më i freskët se pëlhura, gjë që ju bën të djersiteni dhe të ngjiteni në lëkurë. Sigurisht, ne rekomandojmë instalimin e një gjendje për të kontrolluar klimën, gjë që sjell shumë më shumë rehati në mot të nxehtë. Buxheti Në debatin e kostos për lëkurën vs.. divane prej pëlhure, nëse të dy janë në të njëjtin stil, të bëra me të njëjtën kornizë cilësore, lëkura është më e shtrenjtë në përgjithësi. Kërkova divan lëkure dhe pëlhure në Wayfair, e para
  Lexo më shumë
 • Avantazhet e Shtratit Multifunksional Modern

  Shtrati si një rol i rëndësishëm i mobiljeve të shtëpisë është i domosdoshëm në jetën tonë të përditshme. Një shtrat i rehatshëm dhe i butë përcakton cilësinë e gjumit tuaj. Nëse shtrati është i vështirë për të fjetur dhe relaksuar, do t'ju bëjë të ndiheni të lodhur të nesërmen e cila ndikon kryesisht në statusin e punës së dikujt. Ekzistojnë një larmi e madhe e llojeve që shtrati të zgjidhen bazuar në material, siç është pëlhura, metali, dhe krevat prej lëkure faux. Shtrati modern shumëfunksional prej lëkure faux është një shtrat në zhvillim i zhvilluar me përmirësimin e vazhdueshëm të standardeve të jetesës së njerëzve dhe kërkesa më të larta për cilësinë e gjumit. Ngjyra të mrekullueshme, forma të rrumbullakëta, fisnike dhe elegante e bëjnë atë të tërheqë thellë vëmendjen e njerëzve. Prandaj, ky artikull do t'ju sjellë në botën moderne të shtretërve shumëfunksionalë. Pse njerëzit do të dëshironin të zgjidhnin një shtrat të tillë? le të eksplorojmë një numër të madh përparësish.   Lehtë për tu pastruar Kreu i krevatit dhe korniza e shtratit prej lëkure janë tërësisht prej lëkure faux, që do të thotë se nuk bën asnjë përpjekje për pastrim dhe mirëmbajtje. Pasi të jetë pis ose nuk përdoret për një kohë të gjatë, fshijeni vetëm me një peshqir të lagur për të pastruar pikat dhe thajeni për të pastruar pluhurin që jo vetëm që ju kursen shumë kohë për t'u kujdesur për gjëra të tjera, por gjithashtu nuk shqetësohet që sipërfaqja të dëmtohet.   Ngjyrat opsionale Krahasoni me koriumin, duket se shtrati shumëfunksional prej lëkure faux ka më shumë mundësi zgjedhjeje për ngjyrën. Nëse jeni thjesht një blerës i thjeshtë, Unë fuqimisht rekomandoj ngjyrat e mëposhtme, e bardhe, e kuqe, vjollcë, dhe kafe. Por një gjë për t’u kujdesur, ngjyrat duhet të përputhen me dekorin e dhomës tuaj, e bardha qëndron për moderne; E kuqe me stil; Fisnik i purpurt; Kafe e ngrohtë, etj. Nëse një distributor ose shitës, ju mund të merrni plotësisht sugjerimet nga prodhuesi dhe preferencat e tregut lokal për të personalizuar ngjyrat edhe funksionet.   Stili unik Për sa i përket stilit, shtrati shumëfunksional prishi kornizën tradicionale të shtratit drejtkëndor kushdo që dominonte botën. Ne ofrojmë dy rruaza të rrumbullakëta me një diametër prej dy metrash dhe shtretër drejtkëndëshe me madhësi të rregullt.   Jastëk i rregullueshëm Jastëku në ballë head
  Lexo më shumë
 • Paraqitja dhe përparësitë e divanit elektrik

  Hyrje Karrigia elektrike me rërë ka butona të ndryshëm. Butonat lart dhe poshtë në buton mund të kontrollojnë lart dhe poshtë pjesën e pasme të divanit. Me rregullimin e divanit elektrik, pozicioni i personit në jastëk gjithashtu do të ndryshojë, siç është prapambetja. Disa herë, njerëzit do të lëvizin ijet e tyre prapa, dhe anasjelltas. Nëse jeni të etur për të zotëruar një pls të tillë na kontaktoni- një prodhues i krevatit divan. The "magji" e karriges elektrike divan është ajo kur ulesh, mbrapa është lart, dhe nuk ka nevojë të shtoni një stol të këmbës në pjesën e përparme, dhe këmbët mund të bien natyrshëm ose të vendosen në pjesën e këmbës. Nëse keni nevojë për një mbështetëse për këmbën, mund të përdorni butonin e kontrollit për tu ngritur natyrshëm. Edhe pse struktura është më e komplikuar se karriget tradicionale, performanca është më e besueshme dhe nota është e lartë. Avantazhet e divanit elektrik: 1. Divan elektrik ka efekt të zvogëlimit të presionit. Karrigia e divanit është e butë dhe presioni mbi trupin e njeriut është i vogël, kështu që do të jetë më komode të ulet në karrigen e divanit; 2. Divan elektrik ka një funksion masazhi. Kur një person ulet në divanin bashkëkohor të qoshes dhe bën pak aktivitet, do të shkaktojë dridhje të vogla të burimeve dhe materialeve të butë. Trupi i njeriut i nënshtrohet forcës elastike të ndryshimeve periodike, të cilat mund të luajnë rolin e masazhit. 3. Divan elektrik është fleksibël. Jastëku i divanit është bërë nga materiale të buta si liri, kafe, sfungjer, etj. Ka disa burime poshtë, të cilat janë të buta dhe elastike.     Article Artikulli i mëparshëm Avantazhet e Shtratit Multifunksional Modern…
  Lexo më shumë
 • Për vendin e veçantë të mobiljeve të hotelit

  Aktualisht, shumica e mobiljeve hoteliere janë mobilje të personalizuara. Në Kinë, Vendosja dhe vendosja e mobiljeve janë shumë të veçanta. Zakonisht është e dobishme për përvojën e përdoruesit, ndërsa gjithashtu merr parasysh ndikimin e Feng Shui. Më ndiqni për t'ju prezantuar të gjitha vendet që duhet t'i kushtojnë vëmendje vendosjes së mobiljeve.   Së pari duhet të kujdeseni për tre vende, vendosja e shtratit Në orenditë e hotelit, pozicioni i shtratit është veçanërisht i rëndësishëm. Edhe shtrati është protagonist në dhomën e hotelit. Pasi hapi derën e dhomës dhe vuri valixhen, objekti i parë i vëmendjes është shtrati që së pari mund të tërheqë shqetësimet e shumë udhëtarëve. Ekzistojnë shumë masa paraprake për vendosjen e shtratit në mobiljet e hotelit. Para së gjithash, pozicioni i shtratit duhet të shmanget sa më shumë që të jetë e mundur përballë derës. Sipas kinezit Feng Shui, mobiljet dhe mbrojtjet e dyerve nuk kanë fat. Në të njëjtën kohë, përdorimi i pasqyrave është i domosdoshëm në mobiljet e hotelit. Për sa i përket natyrës së pesë elementeve të Feng Shui, pasqyra është e brishtë, kështu që mos u përballeni me shtratin gjatë vendosjes, sidomos kur drita nga pasqyra reflekton në shtratin në mes të natës, nuk është e favorshme për të pushuar.   E dyta, vendosja e divanit Në procesin e pushimit, divan zë një rol të rëndësishëm, dhe divani është standardi i cilësisë së pushimit të hotelit. Vendosja e flokëve të divanit këndor blu është gjithashtu shumë e veçantë, sidomos pozicioni i divanit. Rekomandohet që hoteli të mbështetet në pjesën e pasme kur vendosni divanin në mënyrë që ai të ketë një ndjenjë sigurie gjatë përdorimit. Mundohuni të shmangni vendosjen e divanit nën dritë të drejtpërdrejtë, përndryshe, do të bëjë që njerëzit të ndjehen të trullosur dhe jo të favorshëm për të pushuar. Në të njëjtën kohë, divani nuk duhet të vendoset në portë aq sa është e mundur. Do të ketë më shumë fluks ajri jashtë portës Fengshui, gjë që do të ketë një ndikim të keq në fatin e njerëzve.
  Lexo më shumë
 • Cilat probleme duhet të vërejnë kur mirëmbahen mobiljet e hotelit

  Kur pastroni mobiljet e hotelit, duhet të përdoren pastrues profesional të hoteleve. Mobiljet në hotel do të kenë nota të ndryshme për shkak të vlerësimeve të ndryshme të yjeve të hotelit. Sidoqoftë, disa kërkesa janë akoma të njëjta gjatë pastrimit. Le të hedhim një vështrim në keqkuptimet që duhet të shmangen kur përdorni pastrues hoteli për të pastruar divanin bashkëkohor të qoshes. 1. Mos përdorni rroba të trasha ose rroba të vjetra për të fshirë mobiljet. Bestshtë më mirë të fshini mobiljet me peshqir, leckë pambuku, pëlhurë pambuku ose pëlhurë fanellë, dhe pëlhura të tjera thithëse. Leckë e trashë, leckë me fije, ose rroba të vjetra me qepje, butonat, etj. që mund të shkaktojnë gërvishtje në sipërfaqen e mobiljeve duhet të shmangen sa më shumë që të jetë e mundur. 2. Mos e fshini pluhurin në sipërfaqen e mobiljeve me një leckë të thatë. Pluhuri është i përbërë nga fibra, rërë, dhe silicë. Shumë njerëz janë mësuar të pastrojnë dhe fshijnë sipërfaqen e mobiljeve me një leckë të thatë. Këto grimca të imta mund të dëmtojnë lehtësisht sipërfaqen e bojës së mobiljeve në fërkimin e fshirjes para dhe mbrapa. Edhe pse këto gërvishtje janë minimale, dhe madje i padukshëm me sy të lirë, brenda natës, sipërfaqja e mobiljeve do të jetë e zbehtë dhe e ashpër, dhe drita nuk do të jetë më e ndritshme. 3. Mos përdorni ujë me sapun, detergjent, ose ujë për të pastruar mobiljet. Nëse uji zhytet në dru, gjithashtu do të bëjë që druri të myket ose të deformohet pjesërisht, shkurtimi i jetës së shërbimit. Kur pastroni, mund të përdorni ujë të pastër për të fshirë siç duhet, por mos lini një leckë të lagur në sipërfaqen e mobiljeve për një kohë të gjatë për të parandaluar hyrjen e lagështisë në dru.   Për më shumë informacion pls na kontaktoni. Ne nuk jemi vetëm një prodhues i krevatit divan por edhe një stilist mobiljesh hoteli
  Lexo më shumë
 • Pastrimi i divanit prej pëlhure

  Një divan prej pëlhure është një divan i bërë me një leckë si materiali kryesor pas përpunimit të caktuar. Sipas materialit, ajo është e ndarë në një divan të pastër lecke dhe leckë lëkure të kombinuar. Divanet e pëlhurave janë të popullarizuara në mesin e njerëzve për modën e tyre, ekonomia, dhe përdorimin. Ato janë një nga mobiljet e përdorura zakonisht në mobiljet e hotelit. Alsoshtë gjithashtu zgjedhja e parë për mobiljet e shtëpive të njerëzve. Në mënyrë që divani i rrobave të jetë i pastër dhe i qëndrueshëm, i ndritshëm, duhet ta pastrojmë dhe mirëmbajmë atë shpesh. 1. Pluhuri me vakum një herë në javë, dhe pluhurosni pjesën tjetër të divanit, mbështetësja dhe të çarat. Nëse nuk keni një fshesë me korrent, mund ta fshish edhe me peshqir 2. Një detergjent special që përmban një agjent antifouling mund të zgjidhet për të pastruar divanin një herë në vit, por detergjenti duhet të lahet plotësisht më pas, përndryshe, do të ketë më shumë gjasa të ngjyroset me papastërti. 3. Nëse lëngu është ngulitur aksidentalisht në divanin bashkëkohor të qoshes, mund ta përzieni me pak sodë buke dhe ujë, dhe më pas fshijeni me një leckë për të hequr njollat. 4. Divan prej pëlhure me një këllëf mund të pastrohet në përgjithësi. Midis tyre, mbulesa elastike nuk është rezistente ndaj larjes në lavatriçe në shtëpi, dhe mbulesa më e madhe prej pambuku ose prej liri mund të çohet në dyqan lavanderie. Si prodhues i krevatit divan, ka shumë stile për të zgjedhur. Ejani të na kontaktoni për mobiljet perfekte të divanit!
  Lexo më shumë
 • Cilat janë masat paraprake për personalizimin e dyshekut?

  Një e treta e kohës së kaluar në shtrat, dysheku me porosi dhe shkumë memorie është thelbësor. Mund të përmirësojë cilësinë e gjumit, dhe kanë funksion të kujdesit shëndetësor në trupin e njeriut, ne te kunderten, nëse blini një dyshek jo të përshtatshëm për dyshekun e tyre, mund ta lini një person të flejë më shumë i lodhur, muskujt e trupit nuk mund të marrin relaksim efektiv, por nuk mund të ngrejë shpirtin për punën e ditës së re, gjithashtu mund të shkaktojë presionin e trupit, dhe për një kohë të gjatë, mund të le të dëmtohet palca kurrizore, atëherë në dyshekun me porosi kur duhet t'i kushtojmë vëmendje atyre aspekteve. A jeni i etur për të fjetur në dyshek rrotulluar rastësisht lart e poshtë? Dëshironi të keni një dyshek mjaft të madh për ta ndarë me disa nga miqtë tuaj? Atëherë ju duhet ta përshtatni dyshekun si madhësinë tuaj. Në mënyrë që të ndihmoni këta të panjohur me personalizimin e dyshekut, ne ndajmë disa masa paraprake.   1. Fuqia e prodhuesve Si hotel, prodhimi i mobiljeve hoteliere duhet të zgjedhë një prodhues të rregullt për tu siguruar, dhe kushtojini vëmendje për të dalluar cilësinë e prodhuesit të krevatit divan, siç është sistemi i certifikimit të cilësisë, sistemi i certifikimit mjedisor është i plotë, qoftë i kualifikuar. Kanë markën e tyre, si dhe përfundimin e çështjeve të mëdha hoteliere. Fuqia e fabrikës është një pikë e fortë mbështetëse për shërbimin pas-shitjes pasues.   2. Materialet e personalizimit të dyshekut Nëse dëshironi të personalizoni një dyshek që ju përshtatet, gjëja e parë që duhet të dini është se çfarë përvojash të ndryshme mund t'ju japë secili material. Kafe, sfungjer, latex, pambuku i kujtesës, pambuku hidrofilik, xhel, mini pranverë, 3Materiale D, etj. Kur i dini ato materiale, ju patjetër do të keni diçka që ju pëlqen. Komoditeti i secilit material është i ndryshëm, dyshek hoteli yll speciale sipas ndjekjes individuale me cilësi të ndryshme për të zgjedhur dyshekun e materialit të ndryshëm 3. Depërtueshmëria përmes llogaritjes shkencore një e treta e kohës që shumica e njerëzve do të kalojnë në shtrat kjo tregon gjithashtu rëndësinë e dyshekut, të gjithë në gjumë sepse sekretimi i trupit
  Lexo më shumë
 • Mirëmbajtja e dyshekut

  Ekzistojnë pesë rregulla për mirëmbajtjen e dyshekut. Shpresoj që të ju ndihmojë të kushtoni më pak kohë për të hyrë në një natë të mirë sesa të shqetësoheni nga pluhuri, embrion, etj RREGULL 1: Ajrosni dyshekun tuaj çdo ditë Çdo natë, secili humbet rreth gjysmë pintë ujë ndërsa jemi në gjumë, i cili krijon një mjedis tërheqës për marimangat e pluhurit dhe mund të çojë në formimin e njollave. Hapni një dritare para se të goditni sanë, gjë që gjithashtu do të ndihmojë në rregullimin e lagështisë në dhomën tuaj të gjumit që marimangat i duken kaq tërheqëse.   RREGULLORE 2: Lani shtratin çdo javë - të paktën! Shkurajoni marimangat nga vendosja në dyshekun tuaj duke ndërruar çarçafë dhe mbulesa duvetesh të paktën një herë në javë dhe duke i larë ato në një temperaturë minimale prej 60 ° C. Përdorni një mbrojtës dysheku që lahet në makinë për të ndaluar djersën ose lëngjet e tjera të trupit që të mos vijnë në kontakt me dyshekun tuaj. Lani atë një herë në dy muaj në temperaturën më të lartë të rekomanduar në etiketën e kujdesit.   RREGULLORE 3: Dyshekun tuaj vakumojeni rregullisht i paprekshëm pasi mund të jetë ky, secili humbet pothuajse gjysmë kg qelizash të vdekura të lëkurës çdo vit, dhe disa nga këto do të përfundojnë në dyshekët tanë. Përsëri, kjo mund të veprojë si një magnet për marimangat e pluhurit. Mbani larg pluhurin dhe qelizat e vdekura të lëkurës duke pastruar dyshekun tuaj me fshesë me korrent një herë në muaj në një mjedis të ulët thithjeje, duke përdorur shtojcën e tapicerisë së fshesës suaj. Tubacionet përgjatë skajeve të dyshekut tuaj mund të inkurajojnë një grumbullim pluhuri dhe qelizash të vdekura të lëkurës, si mund butonin, kështu që kushtoji vëmendje të veçantë këtyre zonave.   RREGULLORE 4: Kontrolloni nëse duhet ta ktheni dyshekun tuaj 80 ° Kontrolloni nëse duhet ta ktheni dyshekun tuaj 80 ° dhe rrokullisni çdo javë për tre muaj pasi t’i blini, pastaj një herë në tre ose katër muaj. Për t'ju ndihmuar të mbani mend kur duhet të rrokullisni ose rrotulloni dyshekun tuaj, shkruani një kujtesë në kalendarin tuaj ose vendosni një njoftim në telefonin tuaj.   RREGULLORE 5: Veproni shpejt mbi derdhjet dhe njollat ​​Si me shumicën e njollave, sa më gjatë të lini njollat ​​e dyshekut, aq më vështirë do të jenë zhvendosja e tyre. Qëndroni dyshekun lart para jush
  Lexo më shumë
 • Kujdesi për dyshekët

  Kujdesi i dyshekut ka qenë gjithmonë një problem qoftë për përdoruesit e rregullt, shpërndarësit, ose shitësit. Bazuar në përvojën e prodhimit të një viti të gjatë, ka disa këshilla për të ndarë me ju. Këto duhet ta bëjnë dyshekun tuaj të zgjasë më shumë.   Sugjerime për klientët OEM 1. Lagështia e magazinimit Ambienti i magazinimit duhet të jetë në gjendje të arsyeshme të thatë për të shmangur formimin e lagështisë së sugjeruar të magazinës midis 50%-55%. Nëse lagështia është mbi 65%, mikrobët do të shumohen shpejt; 2. Temperatura e ruajtjes Temperatura e ngrohtë është e mirë që mikrobet të shumohen. Temperaturat e larta do të shkaktojnë plakjen e materialit. Nëse depoja është e freskët, është më mirë të ruani dyshekët. Temperatura e sugjeruar është më poshtë 26 gradë 3. Drita e mjedisit të ekspozuar Për të shmangur ndryshimet e ngjyrës së pëlhurës ose plakjen e materialit në dyshek, ju nuk duhet t'i ekspozoni produktet në dritë direkte të diellit ose rrezet e diellit direkte për sugjerime të gjata për produktet e ekspozitës ose ripërtëritjen e ekspozitës: dysheku juaj i ekspozuar sugjerohet të rinovojë çdo dy 4. Pozicioni i ruajtjes së dyshekut Kur i ruani dyshekët në depo, ju lutem ruajeni të sheshtë në një sipërfaqe të fortë, përndryshe, konstruksioni i dyshekut do të dëmtohet nga ruajtja jo e duhur Garancia Koha e kompresimit të sheshtë: Në mënyrë që të ruhet funksioni më i mirë i dyshekëve dhe të shmanget problemi i kërcimit, ju sugjerohet të lëshoni plotësisht paketimin e kompresuar secila nga secila, sa më shpejt që t’i merrni Ju lutemi sigurohuni që të lëshoni kompresimin brenda kohës së garancisë së kompresimit të sheshtë:   Lloji i dyshekut Garanci Koha e kompresimit të rrafshët Dyshek shkumë TRE(3) muaj Pa mbyllje shkumë Me mbyllje shkumë shkumë PU + mbështjellje pranverore GJASHT(6) muaj TRE (3) muaj Shkumë kujtese / Shkumë e kujtesës me xhel / Latex + mbështjellje pranverore TRE (3) muaj TRE(3) muaj 5. Garanci Koha e rrotullimit-kompresimit Në mënyrë që të ruani funksionin më të mirë të dyshekëve dhe të shmangni problemin e kërcimit, ju sugjerohet të lëshoni plotësisht paketimin e kompresuar secila nga secila, sa më shpejt që t’i merrni Ju lutemi sigurohuni që të lëshoni shtypjen brenda garancisë Koha e ngjeshjes së rrotullimit:   Lloji i dyshekut Garanci Koha e rrotullimit-kompresimit Dyshek shkumë TRE(3)...
  Lexo më shumë
 • Pro dhe kundër të dyshekut të xhepit

  Ndër dyshekët më, dyshekët më të fortë kanë më shumë se 3500 burimet. Normalisht më shumë burime do të gjenden në dyshekët më të fortë ortopedikë si të thuash. Inovacioni i dyshekut pranveror xhepi është bërë jashtëzakonisht i njohur pasi nxiti krijimin e dyshekëve me pranverë xhepi. U zbulua se këto dyshekë, japin ngushëllim të jashtëzakonshëm me anë të burimeve individuale. Meqenëse ndjek formën natyrale të trupit tonë, përfundon duke qenë një ndihmë ideale ortopedike. Për gjumë të shëndoshë, është shumë domethënëse të zgjidhni një dyshek që mund të përputhet me gjendjen e trupit tuaj. Dyshekët me pranverë xhepi janë duke rritur njohjen e pranueshme këto ditë për shkak të nivelit të ngushëllimit që dikush mund të kuptojë pas përdorimit të tyre. Ato ofrojnë shumë pro kur vihen në kontrast me dyshekët konvencionalë, kundër të pashmangshme, ose. Shikoni një pjesë të mirat dhe të këqijat e mbulesave të pranverës së xhepit.   Pro 1. Burimet që lëvizin në mënyrë të pavarur Mbulesat e sustave të xhepit përmbajnë qindra e mijëra burime të mbështjella në xhepa individualë të strukturës delikate nën shtresat e mbushjeve luksoze. Ky lloj dysheku është shumë i njohur në dritën e faktit se burimet punojnë lirshëm në presionin e duhur. Pavarësisht nëse dy individë ndajnë një shtrat të ngjashëm, kjo shtrat do të mbështesë secilin prej tyre në mënyrë të pavarur, duke u dhënë atyre ndihmë të përshtatshme. Duke filluar nga koka te këmbët, do të hasni një shkallë të thellë ndihme me një jastëk gjumi me pranverë xhepi. Një pozicion tjetër i preferuar është se zvogëlon rrotullimin së bashku ashtu si lëviz nga ndikimi i dyshekut. Individët me më shumë kontrast peshe mund të pushojnë shumë në këtë dyshek pasi kjo mund të ndryshojë siç tregohet nga forma e trupit tuaj, përgjatë këtyre linjave duke ju dhënë ndihmë të madhe. Essentialshtë thelbësore që të keni një dyshek dhe divan të mirë. Divan me kënd blu është një nga divanët tanë më të njohur.   2. Zgjedhja fenomenale e sforcimeve Ekzistojnë lloje të ndryshme të sforcimeve të arritshme për burimet. Disa prej tyre përfshijnë delikate, mesatare, dhe e vendosur. Ju mund të zgjidhni llojin e llojit që ju nevojitet varet nga mënyra se si trupi juaj do t'i përgjigjet atyre. Stresi jo më me dhimbje kurrizore kur
  Lexo më shumë
 • Këshilla për blerjen e divanit

  E di që shumica e njerëzve mund të ndihen shumë hezitues për të blerë një divan. Prandaj, e dobishme nga vitet e gjata të prodhimit në fushën e mobiljeve, ne jemi në gjendje të ndajmë të gjithë klientët tanë me këshillat e blerjes së divanit më poshtë.   1. Kontrolloni përshtatjen Nuk ka kuptim të konsideroni një vend dashurie në rast se nuk ju përshtatet mirë. Vendet duhet të jenë të pëlqyeshme për të gjithë individët nga familja juaj. Në rast se po blini një shtrat karrigeje, sigurohuni që është e pëlqyeshme në të gjitha pozicionet e ndryshme. Mendimi thelbësor i arsyeshëm është thellësia e vendeve. Zgjidhni vende të thella ose të cekëta, varet nga shtati juaj - karrigia e rri kot duhet të mbështesë shpinën mjaftueshëm me këmbët tuaja në dysheme dhe kurrizin e gjunjëve vetëm disi përpara nga jastëku i ulëses së poshtme. Cfare ka me shume, nëse vendi i dashurisë është vendi që ju pëlqen të pushoni, bëni një pikë për t'u shtrirë në karrigen e rri kot dhe kontrolloni nëse është mjaft e gjatë për të kënaqur me dremitjen.   2. Vlerësoni strukturën e tapicerisë së kornizës dhe jastëkët mund të zëvendësohen kur ato plaken dhe vishen, sidoqoftë, asnjë divan nuk mund të shihet si një send shtëpiak i mirë përveç nëse ka një të fortë, zorrë e brendshme e cilësisë. Në rast se me siguri do të blini një shtrat të mirë, filloni duke zbuluar në lidhje me buzë. Kolltukët më pak të kushtueshëm mund të kenë skica të prodhuara duke përdorur pllaka, plastike, ose metali, megjithatë një vend i dashurisë me cilësi të denjë do të ketë një skicë të fortë të drurit - në mënyrë ideale, një "tharë në furrë" skicë e drurit të fortë prej lisi, bregdet, ose mbeturinat. Skicat e pishave janë modeste, sidoqoftë, ata rregullisht fillojnë të përdridhen dhe të lëkunden brenda pesë vjetësh ose diku në afërsi. Këmbët e sediljes së dashurisë duhet të jenë ose pjesë jetike e mbështjelljes ose të varura me vida ose kunja. Mbani një distancë strategjike nga një divan nëse këmbët janë vetëm të mbërthyera. Një provë e thjeshtë për zhvillimin e fortë të skajit është ngritja e një këndi të përparmë ose këmbës së shtratit nga dyshemeja në një lartësi prej 6 inç ose diçka e tillë.
  Lexo më shumë
 • krevat divan me një vend

  Projektet hoteliere për 50 dhoma për vizitorë nga Algjeria. Kreva divan një vendësh dhe osmani me shtratin mund të jenë më të përshtatshme për dhomën tuaj të suitës. Madhësia e dyshekut është e përshtatshme për një fëmijë apo një të rritur. Nevojitet vetëm një hap për ta kthyer divanin ose osmanin në një gjumë. Klikoni këtu për më shumë informacion: prodhuesi i krevatit divan
  Lexo më shumë
123...6 faqe 1 të 6

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

HULUMTIMI TANI
ON
LINJË
HULUMTIMI TANI